Trzech kandydatów na trenera siatkarzy reprezentacji Iranu

Siatkówka
Trzech kandydatów na trenera siatkarzy reprezentacji Iranu
fot. Cyfrasport
Ferdinando De Giorgi był w 2017 roku selekcjonerem reprezentacji Polski.

Irańskie media poinformowały, że trzech trenerów z Włoch kandyduje na stanowisko selekcjonera reprezentacji siatkarzy tego kraju. Są to: Ferdinando De Giorgi, Angelo Lorenzetti oraz Roberto Piazza.

Jak twierdzą dziennikarze portalu tehrantimes.com, w rywalizacji o fotel selekcjonera reprezentacji Iranu branych jest pod uwagę trzech zagranicznych kandydatów. Cała trójka prowadzi obecnie kluby włoskiej Serie A1. Ferdinando De Giorgi jest trenerem Cucine Lube Civitanova, Angelo Lorenzetti Trentino Volley, a Roberto Piazza – Power Volley Milano. Całą trójka to uznani szkoleniowcy, a dwaj z nich są bardzo dobrze znani kibicom śledzącym polską siatkówkę.


Zobacz: Nowy trener Asseco Resovii! Przechytrzył Heynena, ma być zbawcą Pasów

 

De Giorgi prowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle (2015–17) i osiągnął z tą drużyną znaczące sukcesy: dwa tytuły mistrza Polski (2016, 2017) oraz Puchar Polski (2017). Później objął stery reprezentacji Polski i w tej roli już nie poszło mu tak dobrze. Zaledwie po kilku miesiącach, po klęsce na ME 2017, pożegnał się ze stanowiskiem. W 2018 roku objął Jastrzębski Węgiel, ale zrezygnował z tej posady, gdy dostał intratną propozycję z Lube.


Piazza również ma w trenerskim CV współpracę z Jastrzębskim Węglem (2014–15), jednak większe sukcesy odniósł z PGE Skrą Bełchatów, którą prowadził w latach 2017–19. Wywalczył z tym klubem mistrzostwo Polski (2018) oraz dwukrotnie Superpuchar Polski (2017, 2018).


Trzeci kandydat – Lorenzetti, w obecnym klubie pracuje od 2016 roku. Wcześniej z sukcesami prowadził inne drużyny z Włoch oraz juniorskie reprezentacje tego kraju.

 

Zobacz: Rewelacja sezonu PlusLigi wraca do Asseco Resovii!


Związek Siatkówki Islamskiej Republiki Iranu Iranu (IRIVF) rozstał się z dotychczasowym selekcjonerem Igorem Kolakovicem pod koniec marca, gdy z powodu pandemii koronawirusa przesunięto termin igrzysk olimpijskich Tokio 2020.


W turnieju siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio Iran ma rywalizować w grupie A z Japonią, Polską, Włochami, Kanadą oraz Wenezuelą.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze