Ważna decyzja Piasta. Pomocnik przedłużył kontrakt

Piłka nożna
Ważna decyzja Piasta. Pomocnik przedłużył kontrakt
fot. Cyfrasport
Patryk Sokołowski zostaje w Gliwicach.

Piast Gliwice podjął decyzję o przedłużeniu kontraktu Patryka Sokołowskiego. Jego ostatnia umowa wygasłaby za trzy miesiące. Mistrzowie Polski podpisali nowe porozumienie: do czerwca 2021 roku.

Kontrakt Sokołowskiego z Piastem był ważny do czerwca tego roku, a więc wygasał już za trzy miesiące. W umowie istniał jednak zapis o automatycznym przedłużeniu porozumienia o 12 miesięcy. Decyzja należała do mistrzów Polski, którzy musieli ją podjąć do końca marca. Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, skorzystali z tego rozwiązania i wyceniany na 300 tys. euro pomocnik związał się z klubem do końca czerwca 2021 roku.

 

Na Śląsku Sokołowski gra od dwóch sezonów. W pierwszym wystąpił w 12 spotkaniach (strzelił jednego gola) i zdobył mistrzostwo Polski. W trwających rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zagrał w 26 meczach, wystąpił także w eliminacjach Ligi Mistrzów i Totolotek Pucharze Polski. Do siatki trafił raz: w lipcowym spotkaniu Superpucharu Polski, które Piast przegrał 1:3 z Lechią Gdańsk.

Sokołowski to wychowanek Legii Warszawa, w której występował przez trzynaście sezonów. Nigdy nie zadebiutował jednak w pierwszej drużynie. W późniejszych latach grał w Olimpii Elbląg, Zniczu Pruszków oraz Wigrach Suwałki. Do Gliwic trafił latem 2018 roku.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Piast zajmuje obecnie drugie miejsce.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze