Były podwójny mistrz o organizacji gali UFC 249. "To będzie bezpieczne"

Sporty walki
Były podwójny mistrz o organizacji gali UFC 249. "To będzie bezpieczne"
fot. Polsat Sport
Daniel Cormier opowiedział o możliwości organizacji gali UFC 249.

Niemal wszystkie wydarzenia sportowe zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Jednym z niewielu wyjątków pozostaje organizacja UFC, która zamierza mimo wszystko zorganizować galę z numerkiem "249" 18 kwietnia. Ta może nawet odbyć się na "prywatnej wyspie". Były mistrz, Daniel Cormier opowiedział o procedurach związanych z organizacją takiego wydarzenia.

Bohaterami walki wieczoru UFC 249 w Nowym Jorku mieli być Khabib Nurmagomedov (28-0, 8 KO, 10 SUB) i Tony Ferguson (25-3, 12 KO, 8 SUB). Organizacja gali na starych warunkach była więc niemożliwa, a zmiana dotknęła także main event gali.

 

Jak zorganizować takie wydarzenie w dobie koronawirusa?

 

Zobacz: Poznaliśmy kartę walk UFC 249. Kolejne gale odbędą się na prywatnej wyspie?

 

- Jeżeli miejsce, w jakim ma się odbyć UFC 249 jest łatwo dostępne, to dlaczego miałoby się zakazać organizacji gali? Zawodnicy zostaną przetestowani na obecność koronawirusa, UFC przetestuje także wszystkich, którzy znajdą się tego dnia w obiekcie. Nawet, jeśli ktoś nie będzie miał żadnych objawów. Dzięki takim działaniom gala będzie bezpieczna - powiedział Cormier.

 

Dana White jest pewny, że posiada już miejsce, gdzie gala może się bezpiecznie odbyć. Media sugerują, że chodzi o tajemniczą... prywatną wyspę.

 

Zobacz: Dramatyczne chwile czołowego zawodnika UFC! "Najtrudniejsza walka w życiu"

 

- Dana White będzie miał dostęp do testów i przeprowadzi je także na sędziach oraz obsłudze. Nie mówię tu o podróżach samolotem, ja bym nie wsiadł do samolotu aby się narazić. Gdybym miał przejść kilkaset metrów, żeby wyjść do oktagonu, zrobiłbym to - zakończył "DC".

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze