Były zawodnik UFC zakontraktowany przez KSW? Dostał ofertę z Polski

Sporty walki
Były zawodnik UFC zakontraktowany przez KSW? Dostał ofertę z Polski
fot. KSW
Mairbek Taisumow dostanie propozycję walki dla KSW?

Mimo przymusowej przerwy w organizowaniu wydarzeń sportowych, właściciele organizacji KSW nie zasypiają gruszek w popiele. Według doniesień, aktualnie negocjują z Mairbekiem Taisumowem (27-6, 15 KO, 9 SUB), który w swoim CV ma dziewięć walk dla UFC, z którym siedem kończył zwycięstwem.

Informację o zainteresowaniu największą polską organizacją MMA Taisumowem ujawnił menadżer zawodnika Sufyan Cultrery. Według niego, Rosjanin dostał też propozycje od takich marek jak PFL oraz ACA, ale nie wyklucza również powrotu do Ultimate Fighting Championship, tyle że na drodze stoją problemy z uzyskaniem wizy. W najbliższym czasie będzie mu więc zależało na zachowaniu regularności występów, a tę może mu zagwarantować KSW, oczywiście po wygaśnięciu pandemii koronawirusa.

 

Zobacz: Jędrzejczyk wskazała, kto jest jej ulubionym piłkarzem. "To jest temperament!"

 

Taisumov rozstał się z UFC po dziewięciu walkach, spośród których wygrał siedem, a dwa razy musiał uznać wyższość przeciwników. W ostatniej z nich, podczas gali UFC 242 w Abu Zabi, lepszy od niego okazał się Diego Ferreira (17-2, 3 KO, 7 SUB). Brazylijczyk przerwał tym samym jego imponującą serię sześciu zwycięstw z rzędu.

 

Ponadto aż 24 z 27 walk Rosjanin wygrał przed czasem. Na swoim koncie ma zwycięstwa m.in. nad Marcinem Bandlem, Desmondem Greenem i Damirem Hadzoviciem. Jako że reprezentuje wagę lekką, to jego potencjalnymi rywalami w klatce KSW byliby z kolei Mateusz Gamrot (15-0-1NC, 4 KO, 4 SUB) i Norman Parke (26-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB).

 

Zobacz: Błachowicz skomentował aresztowanie Jonesa. "Znajdź lepszą kryjówkę..."

Z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 odwołane zostały kolejne dwa wydarzenia spod szyldu KSW, czyli gale z numerem "53" w Łodzi i "54" we Wrocławiu. Zakontraktowanie tak doświadczonego zawodnika, byłoby dobrym ruchem marketingowym, który pomógłby w rozpromowaniu następnych, jeszcze niezaplanowanych gal.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie