Co z pensjami legionistów? Trwają trudne rozmowy

Piłka nożna
Co z pensjami legionistów? Trwają trudne rozmowy
Fot. Cyfrasport
Co z pensjami legionistów? Trwają trudne rozmowy

Legia Warszawa wciąż nie ogłosiła obniżenia pensji swoich zawodników i sztabu szkoleniowego. Lider tabeli PKO BP Ekstraklasy dalej prowadzi negocjacje związane z panującą epidemią koronawirusa.

W związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy kolejne kluby ogłaszają redukcję wynagrodzeń swoich piłkarzy, trenerów czy pracowników. Obniżki wypłat objęły już m.in. Wisłę Kraków, Wisłę Płock czy Pogoń Szczecin.

Redukcji wynagrodzeń wciąż nie ogłosiła jeszcze najlepiej płacąca w lidze Legia Warszawa. Kolejne rozmowy zawodników z władzami klubu odbyły się w czwartek. Jak poinformował serwis Legia.net, władze Legii chciałyby, aby sowicie opłacani piłkarze zrezygnowali z 80 procent pensji. Część kwoty miałaby trafić do tzw. zamrażarki, z której byłaby wypłacona, gdy sytuacja epidemiologiczna w Polsce wróci do normy.

 

Piłkarze nie zgodzili się jednak na takie ustalenia. Zdaniem Legia.net przedstawili za to swoją propozycję obniżek i czekają na odpowiedź klubu. Wśród nich jest m.in. najlepiej zarabiający w historii polskiej ligi Artur Jędrzejczyk, który co miesiąc inkasuje aż 215 tys. zł netto.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Legia zajmuje obecnie pierwsze miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze