Woicki: Mam 180 cm wzrostu. Nie wierzyłem, że mogę pojechać na igrzyska

Siatkówka
Woicki: Mam 180 cm wzrostu. Nie wierzyłem, że mogę pojechać na igrzyska
fot. CyfraSport
Paweł Woicki ma za sobą wiele pięknych chwil w reprezentacji Polski

Paweł Woicki ma w dorobku piękny okres gry w reprezentacji Polski. Co prawda nie jest obdarzony wybitnymi warunkami fizycznymi, lecz nadrabia te braki walecznością i wielką boiskową inteligencją. To pozwoliło mu zagrać na największych światowych imprezach. Najważniejszą z nich były igrzyska olimpijskie w 2008 roku. - Nigdy nie wierzyłem, że pojadę na igrzyska olimpijskie, a na nich byłem! To spełnienie sportowych marzeń - powiedział.

Największym sukcesem reprezentacyjnym Woickiego był złoty medal mistrzostw Europy z 2009 roku. Rozgrywający przyznał, że doskonale pamięta najważniejsze fragmenty turnieju.

 

- Najlepiej pamiętam końcówkę meczu z Hiszpanami i blok Piotra Gruszki przy piłce meczowej dla przeciwników - wspomniał.

 

Przed wyjazdem na ten turniej niewielu wskazywało Polaków w roli faworytów. Sami siatkarze nie wiedzieli, co będą w stanie osiągnąć w Turcji.

 

- Sami nie wiedzieliśmy na co nas stać. Z każdym meczem ta drużyna się budowała - powiedział Woicki.

 

ZOBACZ - Billings: Mam gęsią skórkę, gdy wspominam mecz z Iskrą Odincowo

 

"Wujek" przyznał jednak, że najważniejszym momentem w jego sportowej karierze był wyjazd na igrzyska olimpijskie do Pekinu w 2008 roku.

 

- Mam 180 cm wzrostu. Nigdy nie wierzyłem, że pojadę na igrzyska olimpijskie, a na nich byłem! To jest spełnienie sportowych marzeń - powiedział.

 

 

Cała rozmowa z Pawłem Woickim w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie