Francuskie przyjęcie w Jastrzębskim Węglu? Wzmocni je kolega Kurka

Siatkówka
Francuskie przyjęcie w Jastrzębskim Węglu? Wzmocni je kolega Kurka
fot. PAP
Yacine Louati ma w przyszłym sezonie zagrać w Jastrzębskim Węglu

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa rynek transferowy w PlusLidze prężnie funkcjonuje. Włoskie media donoszą, że francuski przyjmujący Yacine Louati ma zamienić ekipę Vero Volley Monza na Jastrzębski Węgiel.

Francuski przyjmujący w rozgrywkach 2019/2020 występował na parkietach ligi włoskiej, a konkretnie odpowiadał za przyjęcie zespołu Vero Volley Monza. Był więc klubowym kolegą Bartosza Kurka. Zaprezentował się na boisku w dwudziestu starciach ligowych zdobywając łącznie 216 punktów. Ekipa Monzy zajęła dziewiąte miejsce w przedwcześnie zakończonym sezonie.

 

Jak donosi włoski dziennikarz Gian Luca Pasini Francuz ma zmienić ligę włoską na PlusLigę. 28-latek ma przenieść się do czwartego zespołu rozgrywek, czyli Jastrzębskiego Węgla.

 

ZOBACZ TEŻ: Wyjaśniła się przyszłość gwiazdy Jastrzębskiego Węgla

 

Wcześniej Louati występował między innymi w takich klubach, jak Kioene Padwa, Chaumont VB czy Spacer's de Toulouse. Ma w dorobku także występy reprezentacyjne. W styczniu wraz z drużyną Trójkolorowych wywalczył awans na igrzyska olimpijskie w Tokio, które odbędą się w 2021 roku.

 

Nie wiadomo jeszcze, z kim Francuz miałby występować w barwach ekipy z Jastrzębia. Znana jest bowiem przyszłość jedynie rozgrywającego Lukasa Kampy, który już w lutym ogłosił, że zostaje w klubie. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 wygasł kontrakt innego z reprezentantów Francji, przyjmującego Juliena Lyneela.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie