Obrońca Śląska: Może na boiska wrócimy w czerwcu?

Piłka nożna
Obrońca Śląska: Może na boiska wrócimy w czerwcu?
fot. Cyfrasport
Israel Puerto wypowiedział się na temat obecnej sytuacji.

- Chcemy jak najszybciej wrócić na boisko. Może stanie się to w czerwcu? Pewnie będziemy grać bez kibiców – przyznał obrońca Śląska Israel Puerto.

W okresie epidemii koronawirusa trwa przerwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. W naszym kraju przebywa obecnie wielu obcokrajowców, którzy nie mogą wrócić do swoich ojczyzn. Jednym z nich jest zawodnik Śląska Wrocław Israel Puerto, który wypowiedział się na temat obecnej sytuacji.

 

– W Polsce wszyscy traktują koronawirusa poważnie. Sytuacja wydaje się być kontrolowana na tyle, na ile jest to możliwe. Chcemy jak najszybciej wrócić na boisko. Może stanie się to w czerwcu? Pewnie będziemy grać bez kibiców. Będzie to nietypowe, gorsze doświadczenie, ale kluby chcą dokończyć sezon, by nie musieć martwić się o przyszłość i by nie podejmować żadnych drastycznych kroków – przyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

 

Puerto to wychowanek Sevilli, w której występował (a także w Sevilla Atletico Club) do 2014 roku. Później był obrońcą m.in. Villarrealu, Racingu Santander, CD Mirandes czy Recreativo Huelva. Do Wrocławia trafił latem 2019 roku. W polskiej lidze zdążył rozegrać już 21 spotkań.

 

– Możliwe, że to najlepszy sezon w mojej karierze. W poprzednim też szło mi dobrze, ale teraz gram na najwyższym poziomie w poważnej lidze. We Wrocławiu jest mi dobrze. Organizacyjnie klub, jak i liga stoją na świetnym poziomie. Przed przyjściem do Śląska poinformowano mnie, że poprzedni sezon był słaby. Teraz jesteśmy na czwartym miejscu, ale stać nas na więcej – powiedział 26-latek.

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Śląsk zajmuje obecnie czwarte miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie