22-letnia libero wzmocni DPD Legionovię

Siatkówka
22-letnia libero wzmocni DPD Legionovię
fot. Cyfrasport
Klaudia Kulig w ostatnich sezonach grała w klubie Energa MKS Kalisz.

DPD Legionovia pozyskała utalentowaną libero Klaudię Kulig. 22-letnia zawodniczka przyszła do Legionowa z klubu Energa MKS Kalisz, w którym spędziła dwa poprzednie sezony.

Pochodząca z Malborka Klaudia Kulig jest wychowanką tamtejszego Orła. W 2014 roku trafiła do Atomu Trefla Sopot, gdzie najpierw występowała w Młodej Lidze siatkarek, a 28 lutego 2015 roku w meczu z PTPS Piła zaliczyła debiut na parkietach ekstraklasy. Później występowała w klubach Trefl Proxima Kraków (2017–18) oraz Energa MKS Kalisz (2018–20).

 

 

– Bardzo się cieszę, że będę reprezentować klub z Legionowa! Mam nadzieję, że współpraca z tak dobrym sztabem szkoleniowym i świetnymi zawodniczkami zaowocuje upragnionym medalem. Życzę wszystkim, aby sezon zaczął się planowo. Trzymajcie się w zdrowiu i do szybkiego zobaczenia na parkiecie – powiedziała Kulig, cytowana przez stronę dpd.legionovia.pl.

 

Utalentowana środkowa nową siatkarką DPD Legionovii!

 

– Jestem zadowolony, że Klaudia chce być częścią naszej siatkarskiej rodziny. Znamy się ze współpracy w Krakowie. To utalentowana, ciężko pracująca zawodniczka z ważnym ligowym doświadczeniem z ostatnich dwóch sezonów. Jest bardzo pozytywna, będzie ważnym wsparciem naszego zespołu – powiedział trener DPD Legionovii Alessandro Chiappini.

 

Klub z Legionowa jest aktywny w tej części okresu transferowego. Przedłużono umowy z kilkoma siatkarkami i podpisano już kontrakty z grającymi na pozycji środkowych Pauliną Majkowską i Amerykanką Shelly Stafford.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie