Asseco Resovia zbombarduje PlusLigę? Rywale mogą tego nie przyjąć

Siatkówka
Asseco Resovia zbombarduje PlusLigę? Rywale mogą tego nie przyjąć
fot. Cyfrasport
Nicolas Szerszeń wróci w przyszłym sezonie do Asseco Resovii.

Nicolas Szerszeń, Karol Butryn i Bartosz Kwolek – ci siatkarze otwierają ranking najlepiej zagrywających w PlusLidze. Jak głoszą plotki, w przyszłym sezonie wszyscy trzej mogą znaleźć się w jednym klubie. Czy przyjmujący rywali będą musieli obawiać się bombardowania z pola serwisowego w wykonaniu Asseco Resovii?

Ranking najlepiej zagrywających siatkarzy PlusLigi w minionym, niedokończonym sezonie otwiera Nicolas Szerszeń. Przyjmujący MKS Ślepsk Malow Suwałki zaliczył aż 49 asów serwisowych. Wyprzedził Karola Butryna – atakującego Cerrad Enea Czarnych Radom (43) i Bartosza Kwolka – przyjmującego Vervy Warszawa Orlen Paliwa (42).

 

CZYTAJ TEŻ: Giuliani, Cebulj, Szerszeń... Eksperci o budowie składu Asseco Resovii

 

W spotkaniu z BKS Visłą Bydgoszcz Szerszeń zdobył aż 8 punktów bezpośrednio z zagrywki, 5 punktów w tym elemencie uzyskał natomiast w starciu z GKS Katowice. Najlepszy wynik Butryna z poprzedniego sezonu to 6 asów w konfrontacji z MKS Będzin. Przyjmujący z Będzina nie wspominają najlepiej również rywalizacji z Kwolkiem, który w jednym z meczów przeciwko nim zaserwował 5 asów.

 

Ranking najlepiej zagrywających sezonu PlusLigi 2019/20:

 

1. Nicolas Szerszeń (MKS Ślepsk Malow Suwałki) – 49
2. Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom) – 43
3. Bartosz Kwolek (Verva Warszawa Orlen Paliwa) – 42
4. Mateusz Malinowski (Aluron Virtu CMC Zawiercie) – 36
5. Bartosz Filipiak (Trefl Gdańsk) – 35
6. Alen Pajenk (Cerrad Enea Czarni Radom) – 33
6. Paweł Halaba (Trefl Gdańsk) – 33
8. Jurij Gladyr (Jastrzębski Węgiel) – 32
9. Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel) – 29
10. Jakub Jarosz (GKS Katowice) – 28.

 

Pojawiły się spekulacje, że trzech najlepiej zagrywających zawodników ubiegłego sezonu, w przyszłym może trafić do jednego klubu. Szerszeń już potwierdził, że wraca do Rzeszowa po rocznym wypożyczeniu do Suwałk. Z ekipą z Podkarpacia łączony jest również Butryn. Kwolek przyznał w magazynie #7strefa, że w kolejnym sezonie zagra w jednym z trzech miast – Warszawie, Rzeszowie lub Kędzierzynie-Koźlu. Jeśli wspomniana trójka wzmocni Asseco Resovię, zagrywka może stać się ważnym elementem w grze tej drużyny. Czy przyjmujący innych klubów już powinni zacząć się obawiać?

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie