Libero ŁKS Commercecon Łódź przedłużyła kontrakt na kolejny sezon

Siatkówka
Libero ŁKS Commercecon Łódź przedłużyła kontrakt na kolejny sezon
fot. Cyfrasport
Krystyna Strasz zostaje w ŁKS Commercecon Łódź.

Krystyna Strasz przedłużyła na kolejny sezon kontrakt z ŁKS Commercecon Łódź. Libero "Łódzkich Wiewiór" wywalczyła z tą drużyną trzy medale mistrzostw Polski: srebro, złoto, a w ostatnim sezonie brąz.

W swej zawodowej karierze Strasz reprezentowała jedynie dwa kluby – MKS Dąbrowa Górnicza (2007–16) oraz ŁKS Commercecon Łódź. Podpisanie kontraktu z łódzkim klubem miało być jedynie krótką przygodą. – Przyjeżdżając tutaj, miałam zamiar zostać na jeden sezon. A właściwie połowę, bo dołączyłam w listopadzie – przyznała 32-letnia siatkarka. Sprawy potoczyły się jednak inaczej.

 

– Nie spodziewałam się w życiu, że w Łodzi będę czuła się jak w domu. Bardzo podoba mi się zarówno w mieście, jak i w klubie. Na przestrzeni tych kilku sezonów widzę, jak bardzo klub się rozwinął i jak fajne ma przed sobą perspektywy. ŁKS to jedna wielka rodzina, a ja czuję się jej częścią. Po rozmowach z klubem nie mogłam więc podjąć innej decyzji jak przedłużenie kontraktu. Bardzo się cieszę, że kolejny sezon zagram w koszulce z przeplatanką jako Łódzka Wiewióra – powiedziała Strasz w rozmowie z lkscommerceconlodz.pl.

 

 

W barwach ŁKS libero wywalczyła wicemistrzostwo (2018) i mistrzostwo Polski (2019), a w sezonie 2019/20 uzupełniła medalową kolekcję o brązowy krążek. Dzięki libero do zespołu przylgnął przydomek "Łódzkie Wiewióry".

 

 

– Cieszę się, że w gronie zawodniczek, które zostają na kolejny sezon, znalazła się również Krysia Strasz. Przez trzy sezony wszyscy mieli okazję przekonać się, jak wiele dobrego wnosi do zespołu zarówno na boisku, jak i w szatni. To dobry duch drużyny, zawsze uśmiechnięta i zagrzewająca pozostałe zawodniczki do walki o każdą piłkę. To ważne, aby w zespole pozostały siatkarki, które czują klimat klubu. Jest to duża wartość dodana – podkreśliła dyrektor ds. sportowych klubu Katarzyna Sielicka.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze