Bez szczepionki na koronawirusa igrzyska w Tokio są nierealne

Inne
Bez szczepionki na koronawirusa igrzyska w Tokio są nierealne
fot. PAP
Kiedy tak naprawdę odbędą się igrzyska w Tokio?

Profesor Devi Sridhar, jeden z czołowych brytyjskich ekspertów ds. zdrowia, uważa, że igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie w 2021 roku w Tokio mogą być "bardzo nierealne", jeżeli do tego czasu nie zostanie znaleziona szczepionka przeciwko koronawirusowi.

Z powodu pandemii wirusa zmagania olimpijskie w Tokio zostały przełożone niemal równo o rok, na okres od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku.

 

Cytowany w piątek przez BBC profesor Devi Sridhar, który jest kierownikiem ds. globalnego zdrowia na uniwersytecie w Edynburgu, stwierdził, że opracowanie skutecznego i niedrogiego leczenia będzie miało kluczowe znaczenie dla odroczonych igrzysk. Jego zdaniem wszystko zależy od wynalezienia szczepionki na koronawirusa.

 

Igrzyska olimpijskie jednak nie odbędą się w 2021 roku?! "Zaczął się wielki kryzys"

 

"Słyszymy od naukowców, że to możliwe. Myślałem, że to kwestia roku albo półtora, ale słyszymy, że może nastąpić wcześniej" - przyznał.

"Jeśli dostaniemy szczepionkę w ciągu następnego roku, to myślę, że igrzyska są realne. Szczepionka okaże się czynnikiem zmieniającym zasady gry. Skuteczna, niedroga, dostępna" - podkreślił.

 

"Jeżeli jednak nie uzyskamy przełomu naukowego w tej sprawie, to uważam, że wygląda to bardzo nierealnie" - dodał profesor.

 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie