Szef Bundesligi apeluje do klubów i piłkarzy o zachowanie dyscypliny

Piłka nożna
Szef Bundesligi apeluje do klubów i piłkarzy o zachowanie dyscypliny
fot. PAP
Rozgrywki Bundesligi mają wrócić już 9 maja.

Prezes Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) Christian Seifert zaapelował do klubów i zawodników o roztropność i "szczególną dyscyplinę", gdy rozgrywki zostaną wznowione po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Ma to nastąpić prawdopodobnie 9 maja.

Seifert oświadczył w nagraniu wideo, że wspólnym pragnieniem DFL jest być godnym zaufania kanclerz Angeli Merkel, która w ubiegłym tygodniu zapowiedziała poluzowanie rygorów kwarantanny.

 

Jak podkreślił, wznowienie rozgrywek będzie wymagać od wszystkich roztropności i dyscypliny.

 

„Jest to zadanie nie tylko klubów, ale także zawodników. Ma to wiele wspólnego ze środkami higieny, z zachowaniem w życiu prywatnym. Chodzi o szczególną dyscyplinę” – powiedział Seifert.

 

W czwartek 36 klubów ekstraklasy i jej zaplecza będzie dyskutować na wideokonferencji o wznowieniu rozgrywek począwszy od 9 maja. Wszystkie mecze mają być rozgrywane przy pustych trybunach, a kibice wrócą na stadiony nie wcześniej niż we wrześniu.

 

W ubiegłym tygodniu kanclerz Merkel ogłosiła, że imprezy masowe w Niemczech będą zabronione do 31 sierpnia.

 

Ostatni mecz Bundesligi przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa rozegrano 11 marca, a rozgrywki oficjalnie zawieszono do 30 kwietnia.


Koniec sezonu piłkarskiego w Holandii!

Dla klubów priorytetem jest rozegranie ostatnich dziewięciu kolejek sezonu 2019/20, aby uzyskać pieniądze z praw telewizyjnych i uniknąć w ten sposób katastrofy ekonomicznej.

 

W nowych warunkach kluby będą musiały zapewnić odpowiednie warunki pracy na stadionach osobom odpowiedzialnym za transmisję telewizyjną, ekipom, oficjelom, służbom ochrony i dziennikarzom.

 

W Niemczech odnotowano dotychczas ponad 147 tys. przypadków zakażenia koronawirusem i ponad 4,8 tys. zgonów.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie