Maraton w Londynie: Charytatywna akcja w pierwotnym terminie imprezy

Inne
Maraton w Londynie: Charytatywna akcja w pierwotnym terminie imprezy
fot. PAP
Maraton został przełożony, ale organizatorzy postanowili zorganizować akcję charytatywną.

Maraton w Londynie z powodu pandemii został przełożony z 26 kwietnia na jesień, ale organizatorzy przygotowali na tę niedzielę charytatywną akcję-wyzwanie 2,6. Zebrane w niej pieniądze przekazane zostaną brytyjskim fundacjom.

Nazwa akcji nawiązuje do dystansu, jaki trzeba przebiec w maratonie, czyli 26,2 mili. Zadanie polega na wykonaniu jakiekolwiek aktywności fizycznej związane z liczbą 2,6 lub 26. Udział może wciąż każda chętna do wsparcia organizacji charytatywnych w Wielkiej Brytanii osoba.

 

"Możesz przejść lub przebiec 2,6 mili, 2,6 kilometra, albo robić to przez 26 minut. Możesz też wejść i zejść ze schodów we własnym domu 26 razy, ćwiczyć przez 26 minut, bądź stworzyć grupę 26 osób trenujących wspólnie. Cokolwiek chcesz" - zaznaczył Nick Rusling z grupy zarządzającej organizacją imprez masowych.

 

Co roku wielu z 40 000 uczestników maratonu w Londynie biegło z myślą o wsparciu jakiejś akcji charytatywnej. Ta impreza to największe jednodniowe przedsięwzięcie charytatywne na świecie. W ubiegłym roku zebrano przy tej okazji 66,4 mln funtów.

 

Historyczna decyzja Barcelony! Wszystko przez koronawirusa 

 

"Słabsi członkowie naszego społeczeństwa potrzebują pomocy teraz bardziej niż kiedykolwiek" - podkreślił dyrektor maratonu Hugh Brasher.

 

Odbywająca się tradycyjnie wiosną impreza została przełożona na 4 października.

 

W Wielkiej Brytanii ponad 129 tysięcy testów na koronawirusa dało wynik pozytywny, odnotowano ponad 17 tys. zgonów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze