FIFA wesprze krajowe federacje. Wielka kasa już zaczyna płynąć

Piłka nożna
FIFA wesprze krajowe federacje. Wielka kasa już zaczyna płynąć
fot. PAP/EPA
FIFA rozpoczyna realizację "dalekosiężnego planu pomocy finansowej"

Międzynarodowa Federacja Piłkarska poinformowała, że już teraz wypłaci łącznie 150 milionów dolarów 211 krajowym federacjom. To pierwszy etap planu, który ma pomóc zneutralizować skutki ekonomiczne pandemii koronawirusa. Jak dodano, każda z krajowych federacji otrzyma w najbliższych dniach po 500 tysięcy dolarów, a także wszelkie pozostałe należności za 2019 i 2020 rok.

Z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19 wstrzymano rozgrywki piłkarskie niemal na całym świecie, reprezentacyjne i klubowe. Przełożono na przyszły rok m.in. mistrzostwa Europy i turniej Copa America.

 

Krajowe federacje piłkarskie mają prawo do wsparcia finansowego wypłacanego stopniowo podczas czteroletniego cyklu mistrzostw świata. FIFA postanowiła teraz m.in. przyspieszyć wypłatę drugiej transzy za rok 2020, początkowo planowanej na lipiec, a którą w normalnych okolicznościach narodowe federacje otrzymałyby dopiero po spełnieniu określonych kryteriów.

 

- Pandemia wywołała bezprecedensowe wyzwania dla całej społeczności piłkarskiej. FIFA, jako światowy organ zarządzający, ma obowiązek być tam i wspierać tych, którzy stoją w obliczu pilnych potrzeb - powiedział prezydent FIFA Gianni Infantino.

 

Legia rozpoczyna aukcję. Do kupienia koszulki gwiazd

 

Jak dodał, zaczyna się to od udzielenia natychmiastowej pomocy finansowej stowarzyszeniom członkowskim, z których wiele doświadcza poważnych kłopotów finansowych.

 

- Jest to pierwszy krok dalekosiężnego planu pomocy finansowej, który opracowujemy, aby zareagować na sytuację kryzysową w całej społeczności futbolowej - zaznaczył.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie