Wielki talent jest rozchwytywany! Odrzuci ofertę giganta i... zastąpi Kurka?

Siatkówka
Wielki talent jest rozchwytywany! Odrzuci ofertę giganta i... zastąpi Kurka?
fot. PAP
Adis Lagumdžija może zagrać we Włoszech.

Adis Lagumdžija jest postrzegany jako jeden z największych siatkarskich talentów młodego pokolenia. Jeszcze w tym momencie gra dla Arkasu Spor Izmir, jednak wiele wskazuje na to, że niedługo się to zmieni. Zainteresowanie jego osobą wyrażają trzy kluby SuperLegi!

21-letni atakujący już teraz jest ważną postacią tureckiej reprezentacji, a i w krajowej lidze radzi sobie bardzo dobrze. Mimo młodego wieku jest liderem swojego zespołu, który zakończył zmagania na drugim miejscu. 466 zdobytych punktów uplasowało go na również drugiej pozycji w klasyfikacji najlepiej punktujących.

 

Nic więc dziwnego, że oczy w jego kierunku zwróciło kilka klubów z Italii. Kontrakt Lagumdžiji kończy się w czerwcu tego roku, a już teraz mówi się o zainteresowaniu trzech klubów z SuperLegi. Chodzi o Cucine Lube Civitanovę, Allianz Milano oraz Vero Volley Monza. Istnieje więc szansa, że trafi do klubu reprezentanta Polski. W Lube gra Mateusz Bieniek, a w Monzie - Bartosz Kurek. Przynajmniej na ten moment, gdyż wszystko wskazuje na to, że 31-latek odejdzie z klubu. Wtedy reprezentant Turcji mógłby być jego naturalnym następcą.

Zobacz także: Kurek opuści Europę? Włoskie media wskazują, gdzie zagra!

 

- Klub zapewnia mi wszystko, co tylko chcę. To jeden z najlepszych zespołów w Turcji. Mam oczywiście oferty z kraju oraz spoza niego, ale przez koronawirusa nic nie jest pewne. Chciałbym pozostać w Turcji, ale chciałbym też zagrać we Włoszech. Tam siatkówka jest niczym NBA w USA - powiedział w rozmowie z tureckim "Fanatik".

 

Lagumdzija ma korzenie bośniackie, ale reprezentuje Turcję. W 2019 roku sięgnął z nią po Ligę Europejską. Jest też dwukrotnym mistrzem Turcji.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie