Kubica miał poważny wypadek w wirtualnym wyścigu. Musiał się wycofać

E-sport
Kubica miał poważny wypadek w wirtualnym wyścigu. Musiał się wycofać
fot. PAP
Robert Kubica nie ukończył wirtualnego wyścigu

Robert Kubica i jego zespół Orlen Team Targa musieli wycofać się z 24-godzinnego wirtualnego wyścigu w formule GT3 na torze Nordschleife. Wszystko przez poważny wypadek Kubicy, który zderzył się z innym pojazdem. Na szczęście nie był to realny świat i Polakowi nic się nie stało.

Tydzień wcześniej Kubica brał udział w krótszym, 12-godzinnym wyścigu na torze Suzuka na platformie iRacing. Polak jechał w zespole z Marcinem Skrzypczakiem, Niallem Quinnem oraz Pablo Araujo, a całej drużynie udało się dojechać do mety na 3. lokacie.

 

Mistrz Polski stawia na eSport

 

W tym tygodniu wirtualna rywalizacja, tym razem w formule simracing, przeniosła się na tor Nordschleife. Do czwórki Kubica, Skrzypczak, Quinn oraz Araujo, dołączył jeszcze Graham Quinn i wszyscy utworzyli zespół Orlen Team Targa. Polską drużynę czekał 24-godzinny wyścig na legendarnym obiekcie.

 

Rywalizacja w formule GT3 rozpoczęła się w sobotę o godzinie 15:45, a Kubica zasiadł za sterami BMW Z4. W trakcie wyczerpującego wyścigu polski kierowca, podobnie jak jego koledzy nie ustrzegł się błędów, ale nie wykluczały one dalszej jazdy Orlen Team Targa. Na pięć minut przed połową rywalizacji Kubica zaliczył jednak poważną kolizję z innym pojazdem i polski zespół musiał się wycofać.

 

 

- 5 minut przed połową wyścigu #Kubica i @TeamORLEN Targa kończy wyścig. Kolizja z innym samochodem wyeliminowała zespół z dalszej walki. Dziękujemy, że byliście z nami. Dobranoc - napisano na twitterowym profilu Orlen Teamu.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze