Francja idzie w ślady Holandii! Koniec sezonu w Ligue 1

Piłka nożna
Francja idzie w ślady Holandii! Koniec sezonu w Ligue 1
fot. PAP
PSG jest obecnie liderem Ligue 1.

Według doniesień francuskich mediów podjęto decyzje o zakończeniu sezonu pierwszej i drugiej klasy rozgrywkowej we Francji (Ligue 1 i Ligue 2). Informację tę ma jeszcze we wtorek potwierdzić rząd.

Niepewność związana z trwającą pandemią koronawirusa powoduje, że europejskie federacje i ligi zaczynają podejmować decyzje w sprawie rozgrywek piłkarskich. Pierwsza była Holandia. Premier kraju poinformował w poprzednim tygodniu, że sezon zostaje zakończony. Nie wyłoniono mistrza kraju. Decyzja ta budzi wiele kontrowersji, zwłaszcza w związku ze spadkami, ale i awansami z niższych poziomów.

 

UEFA podjęła decyzję. Ligi piłkarskie mają czas do 25 maja

 

Kolejna liga, która najprawdopodobniej zostanie zakończona, jest francuska Ligue 1.

 

- W Ligue 1 i Ligue 2 zakończyły się rozgrywki. Wznowienie możliwe w sierpniu, od sezonu 2020/2021 - napisał na Twitterze Bertrand Latour, dziennikarz L'Equipe. Oznacza to, że piłkarze w sierpniu rozpoczną nowy sezon. Pytanie zatem, co z obecnym i jak wygląda kwestia mistrzostwa, europejskich pucharów, spadkowiczów itp.

 

Polak z SC Heerenveen: Wiele klubów Eredivisie pójdzie do sądu

 

Decyzję ma potwierdzić francuski rząd. Po 28 kolejkach na prowadzeniu w tabeli jest Paris Saint-Germain, które ma 12 punktów przewagi nad Olympique Marsylia oraz jeden mecz zaległy.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze