Kądzior z nowym kontraktem i... mniejszymi pieniędzmi

Piłka nożna
Kądzior z nowym kontraktem i... mniejszymi pieniędzmi
fot. PAP
Damian Kądzior (z lewej) podpisał nowy kontrakt z Dinamem Zagrzeb.

Damian Kądzior będzie piłkarzem Dinama Zagrzeb do czerwca 2023 roku. Polak podpisał z klubem nową umowę, a także aneks, który odbiera mu część pensji.

Poprzedni kontrakt Kądziora z Dinamem obowiązywał do czerwca 2021 roku. Nowa umowa zakłada związanie Polaka z klubem o dwa lata dłużej. W tym sezonie 27-latek wystąpił w 29 spotkaniach chorwackiego zespołu. Strzelił 12 goli i zanotował 9 asyst.

 

Mama polskiego napastnika miała koronawirusa. „Zakaziła się w szpitalu we Włoszech”

 

- To, że klub mi zaufał w czasie, gdy świat walczy z pandemią koronawirusa, wiele dla mnie znaczy. Dinamo mnie doceniło i dołożyło starań, bym nabrał pewności siebie - powiedział Polak w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

 

Przegląd Sportowy informuje, że Kądzior podpisał również aneks do umowy, na mocy którego 1/3 jego pensji została ucięta, a druga 1/3 zamrożona. Od dnia wznowienia rozgrywek Dinamo będzie miało pół roku, aby wypłacić mu zamrożoną część.

 

Lewandowski jest krezusem! Polak wśród najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie

 

Liga w Chorwacji ma wrócić 30 maja, piłkarze powoli wracają do treningów w małych grupach. Kądzior do Dinama trafił w lipcu 2018 roku. Górnik Zabrze zarobił za niego 400 tysięcy euro.

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze