Na Old Trafford pojawią się miejsca stojące

Piłka nożna
Na Old Trafford pojawią się miejsca stojące
fot. PAP
Kiedy piłkarze Manchesteru United wrócą do gry?

Manchester United otrzymał zgodę na zainstalowanie 1500 miejsc stojących, zabezpieczonych specjalnymi barierkami, o które kibice będą mogli się oprzeć. Mają one powstać w północno-wschodniej ćwiartce stadionu Old Trafford. Na razie rozgrywki ligi angielskiej są zawieszone.

Miejsca stojące w najwyższych partiach stadionu są w Anglii zabronione. Kluby szukają jednak rozwiązań, które pomogą zmieścić na trybunach więcej widzów i poprawić atmosferę w trakcie meczów.

 

"Kolejnym etapem będzie znalezienie odpowiedniego dostawcy i przygotowanie tej części trybun z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa w dobie pandemii Covid-19" - napisano na stronie klubu.

 

 

Dyrektor zarządzający Manchesteru United Richard Arnold zapewnił, że miejsca stojące zwiększą bezpieczeństwo kibiców w sektorach, gdzie zazwyczaj i tak w trakcie meczów stawano.

 

"Pozwala nam to też zabezpieczyć stadion na wypadek zmian w polityce dotyczącej wyłącznie miejsc siedzących na stadionie. Jeśli testy wypadną pomyślnie, to rozważymy implementację miejsc z barierkami w innych częściach Old Trafford" - powiedział Arnold.

 

Takie samo rozwiązanie jest już zastosowane na stadionie Wolverhampton Wanderers.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie