Sir Safety Perugia ogłosiła odejście pięciu siatkarzy

Siatkówka
Sir Safety Perugia ogłosiła odejście pięciu siatkarzy
fot. Cyfrasport
Wilfredo Leon w przyszłym sezonie będzie musiał sobie radzić bez Marko Podrascanina i Luciano De Cecco.

Pięciu siatkarzy oficjalnie pożegnało się z ekipą Sir Safety Perugia. W przyszłym sezonie w barwach drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena nie będą występować Luciano De Cecco, Marko Podrascanin, Sjoerd Hoogendoorn, Tsimafei Zhukouski i Robert Taht.

Najdłużej - od sześciu sezonów - w ekipie Perugii występował De Cecco. Doświadczony rozgrywający już jakiś czas temu ogłosił, że planuje rozstać się z aktualnym pracodawcą. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Argentyńczyk od przyszłych rozgrywek będzie bronił barw Cucine Lube Civitanova. De Cecco w barwach Perugii sięgnął po mistrzostwo kraju i dwukrotnie po krajowy puchar oraz superpuchar. 

 

Identyczne osiągnięcia jako siatkarz Perugii ma na swoim koncie Podrascanin. Środkowy grał w tej drużynie przez ostatnie cztery sezony. Jego nowym klubem ma być Itas Trentino, o czym powiedział na łamach lokalnych mediów. Z Hoogendoorn występował w Perugii od dwóch lat, a dla Zhukouskiego i Tahta przygoda z grą w tym klubie skończyła się na jednym sezonie.

 

 

Jak na razie nie wiadomo jacy siatkarze dołączą do drużyny Heynena. Wiadomo natomiast, że belgijski trener będzie szkoleniowcem Perugii również w przyszłym sezonie. Kilka tygodni temu prezes klubu Gino Scirci ogłosił, że on i Heynen doszli do porozumienia w sprawie nowej umowy.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze