Boniek zabrał głos w sprawie testów na obecność koronawirusa

Piłka nożna
Boniek zabrał głos w sprawie testów na obecność koronawirusa
fot. Cyfrasport
Co dalej z rozgrywkami polskiej ligi?

Prezes PZPN Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie testów na obecność koronawirusa, które w poniedziałek przechodzili piłkarze PKO BP Ekstraklasy. „Chuchając na zimne i dbając o zdrowie musimy zrobić dodatkowe badania” – napisał na Twitterze.

Władze PKO BP Ekstraklasy we wtorek rano podjęły niespodziewaną decyzję o wstrzymaniu treningów klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej. Powodem mają być wyniki badań na obecność koronawirusa, które piłkarze przechodzili w poniedziałek. Zgodnie z ustaloną procedurą, zostało przebadanych ok. 800 osób. Niektóre z testów trzeba było jednak powtórzyć.
 
 
„Każdy klub Ekstraklasy wskazał 50 osób, które zostały poddane badaniom przesiewowym na obecność koronawirusa. W przypadkach, gdy wynik nie był ujemny, przejdą kolejne badania. Zostanie im pobrany wymaz z nosogardzieli. Te badania będą przeprowadzane jeszcze dzisiaj, żeby kluby w środę, a najpóźniej w ciągu 48 godzin, uzyskały bardziej szczegółowe badania tych konkretnych wskazanych osób – skomentował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.
 
Teraz głos w sprawie zabrał prezes PZPN. „Gdyby wszystko było OK to kluby mogłyby, zgodnie z rozporządzeniem, trenować. Chuchając na zimne i dbając o zdrowie musimy zrobić dodatkowe badania. Dzisiaj 5-6 klubów nie ma problemów, jutro mam nadzieje będzie medyczne „OK” dla pozostałych” - napisał we wtorek na Twitterze.
 
 
Jednocześnie Ekstraklasa poinformowała na swojej oficjalnej stronie, że zgodnie z założonym planem rozgrywki mają zostać wznowione 29 maja i zakończone 18-19 lipca.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze