Trump pogratulował UFC. "Potrzebujemy sportu"

Sporty walki
Trump pogratulował UFC. "Potrzebujemy sportu"
fot. PAP
Donald Trump pogratulował UFC organizacji gali.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump pogratulował federacji organizującej walki w mieszanych sztukach - Ultimate Fighting Championship wznowienia rywalizacji sportowej. W Jacksonville na Florydzie odbyła się gala UFC 249, ale bez kibiców.

„Potrzebujemy sportu. Utrzymujmy dystans społeczny i zróbmy wszystko, aby było bezpiecznie” – przekazał Trump w specjalnym wystąpieniu, które zostało odtworzone podczas transmisji w ESPN.

 

Na gali w pustej Veterans Memorial Stadium (o pojemności 15 tysięcy widzów) odbyło się 11 walk. W głównej Justin Gaethje pokonał w piątej rundzie Tony’ego Fergusona o tymczasowy pas UFC wagi lekkiej.

 

Dzień przed galą poinformowano o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u Ronaldo Souzy oraz dwóch osób z jego teamu. W tej sytuacji odwołano pojedynek z Uriahem Hallem.

 

W hali było tak cicho, że niektórzy zawodnicy jak np. Greg Hardy i Vicente Luque (obaj odnieśli zwycięstwa – PAP) podkreślali, że słyszeli komentatorów, w tym ich konkretne rady.

 

Wśród uczestników był także m.in. mistrz olimpijski z Pekinu w zapasach Henry Cejudo, który wygrał w drugiej rundzie z Dominickiem Cruzem.

 

Wiele osób na UFC 249 nosiło maseczki i rękawiczki. Niektóre media zaznaczyły, że jednak doszło do złamania tzw. protokołu bezpieczeństwa, bowiem po niektórych walkach przeprowadzono wywiady z zawodnikami w oktagonie.

 

Niemal nigdzie nie odbywają się zawody sportowe, wstrzymane zostały rozgrywki m.in. w ligach koszykówki NBA i hokeja na lodzie NHL. Największa federacja MMA na świecie - UFC jest pierwszą wielką organizacją w USA, która powróciła do rywalizacji sportowej.

 

Prezydent UFC Dana White chciał zorganizować galę już 18 kwietnia, ale wówczas nie doszła ona do skutku.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie