Czas na kolejną galę UFC! Ważna walka w kategorii Błachowicza?

Sporty walki
Czas na kolejną galę UFC! Ważna walka w kategorii Błachowicza?
fot. youtube.com
Anthony Smith liczy na rewanż z Jonem Jonesem.

Choć Jan Błachowicz jest zainteresowany tylko walką o pas mistrzowski, to rezultat jednego ze starć najbliższej gali UFC w Jacksonville może być dla niego istotny. Anthony Smith zmierzy się bowiem z Gloverem Teixeirą. Transmisja w nocy ze środy na czwartek od 3.00 w Polsacie Sport!

Rankingi UFC dla wielu bywają niezrozumiałe. W tym momencie Smith jest klasyfikowany na trzecim miejscu, a nad nim - nie licząc mistrza Jona Jonesa - znajdują się jeszcze Dominick Reyes oraz Thiago Santos. Wszyscy trzej mieli już okazję poznać siłę "Bonesa", przegrywając z nim przez decyzję sędziów. Dlatego właśnie czwarty w rankingu Błachowicz uważa, że teraz przyszła jego kolej. Czy pozostali mają takie zdanie?

 

Nie do końca. Reyes i Santos zdążyli już wielokrotnie powiedzieć, że liczą na rewanż z Jonesem. Teraz jednak najwięcej do powiedzenia może mieć Smith - z prostego względu. Ma zaplanowaną walkę. W nocy ze środy na czwartek zmierzy się z Gloverem Teixerą. Wygrana w efektownym stylu może tylko go zachęcić do odważnej roboty medialnej w celu zwrócenia uwagi mistrza. Jones jednak od dawna jest za tym, by jego kolejnym rywalem był Błachowicz.

Zobacz także: Czy Błachowicz byłby dla UFC opłacalnym przyszłym mistrzem? Polak zabrał głos

 

Smith na razie musi jednak wygrać z Teixeirą, by w ogóle myśleć o rewanżu. Z ostatnich dziewięciu pojedynków wygrał siedem, a w swoim ostatnim występie poradził sobie z faworyzowanym Alexandrem Gustafssonem, wysyłając Szweda na, prawdopodobnie tylko tymczasową, emeryturę. Wygrał w Sztokholmie przez poddanie w czwartej rundzie.

 

Brazylijczyk wygrał trzy ostatnie starcia i dość niespodziewanie może jeszcze namieszać w czołówce kategorii półciężkiej.

 


Transmisja gali UFC w Jacksonville od 3.00 w nocy ze środy na czwartek w Polsacie Sport.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie