Oficjalny komunikat Premier League. Piłkarze mogą wrócić do wspólnych treningów

Piłka nożna
Oficjalny komunikat Premier League. Piłkarze mogą wrócić do wspólnych treningów
fot. PAP

Piłkarze angielskiej ekstraklasy otrzymali zgodę na rozpoczęcie treningów w małych grupach - poinformowała Premier League w komunikacie. To pierwszy krok w stronę wznowienia rozgrywek, które są wstrzymane od ponad dwóch miesięcy z powodu pandemii koronawirusa.

"Udziałowcy Premier League zagłosowali dziś jednogłośnie za powrotem do treningów w małych grupach od jutrzejszego popołudnia" - napisano w poniedziałkowym komunikacie po wideokonferencji wszystkich 20 klubów uczestniczących w rozgrywkach.

 

Angielska ekstraklasa pauzuje od 10 marca i na razie nie ustalono terminu wznowienia rywalizacji, choć nieoficjalnie mówi się o połowie czerwca. Do rozegrania pozostało jeszcze dziewięć kolejek oraz dwa zaległe mecze.

 

Podczas dozwolonych od wtorku sesji treningowych wspólnie trenować będą kilkuosobowe grupy, ale na razie z zachowaniem odpowiednich odległości. Kontakt fizyczny nie jest dozwolony.

 

"Na ten pierwszy etap zgodzili się zawodnicy, trenerzy, klubowi lekarze, niezależni eksperci oraz rząd. Rygorystyczne protokoły medyczne o najwyższym standardzie zapewnią powrót do treningów w najbezpieczniejszych możliwych warunkach" - podkreślono.

 

 

W tabeli zdecydowanie prowadzi Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad wiceliderem - broniącym tytułu Manchesterem City. Kolejne lokaty zajmują Leicester City i Chelsea Londyn.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze