Kapustka chce odejść z Leicester City

Piłka nożna
Kapustka chce odejść z Leicester City
fot. Cyfrasport

Wiele wskazuje na to, że odejście Bartosza Kapustki z Leicester City jest blisko. Były reprezentant Polski zapowiedział, że latem chce opuścić angielski klub.

W 2016 roku Leicester City zapłaciło za Bartosza Kapustkę 5 mln euro. Chwilę wcześniej piłkarz zagrał na Euro 2016, a chwilę później zadebiutował w barwach mistrzów Anglii w meczu z Barceloną. Później było jednak tylko gorzej. Teraz wiele wskazuje na to, że drogi skrzydłowego i "Lisów" w końcu się rozejdą.
 
"Zdecydowanie chciałbym odejść latem i w 100 procentach się pod tym podpisuję. Bardzo cenię ten klub, mimo że nie wszystko poszło tak, jak sobie planowałem i chciałem, żeby wyglądało. Chcę w lecie opuścić to miejsce. Myślę, że nie wchodzi w grę żadne wypożyczenie. Klub też nie chciałby wypożyczenia w tej sytuacji, bo zostaje mi tylko rok kontraktu. W życiu nic nie jest pewne, ale bardzo prawdopodobne jest, że w lecie odejdę" - powiedział Kapustka w rozmowie z Canal+.
 
Dla Kapustki odejście z Leicester City byłoby zakończeniem nieudanej, trwającej od 2016 roku przygody z angielskim klubem. W międzyczasie Polak występował w rezerwach, był wypożyczony do Freiburga i Oud-Heverlee Leuven, zerwał więzadła krzyżowe (w kwietniu 2019 roku). Jego umowa wygasa w czerwcu 2021 roku.
 
W przeszłości wypożyczeniem zawodnika zainteresowane były polskie kluby: Legia Warszawa, Lech Poznań i Cracovia. 
 
Serwis Transfermarkt.de wycenia 23-latka na 1,2 mln euro.
seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie