Kolejny europejski kraj wznowił rozgrywki piłkarskie

Piłka nożna
Kolejny europejski kraj wznowił rozgrywki piłkarskie
fot. PAP
Czeska Fortuna Liga wznowiła rozgrywki po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa

Zaległym meczem FK Teplice ze Slovanem Liberec (2:0) wznowiono w sobotę w Czechach rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy po przerwie spowodowanej koronawirusem. Na wtorek i środę zaplanowano całą 25. kolejkę.

Drużyny weszły na stadion w Teplicach oddzielnie, a graczom nie wolno było podawać rąk ani świętować goli we wspólnym gronie. Były też inne środki ostrożności, np. przed meczem dokonywano pomiaru temperatury uczestników zawodów.

 

Zgodnie z uzyskaną zgodą łącznie na stadionie mogło przebywać 150 osób, ale organizatorzy odtwarzali odgłosy prawdziwej publiczności z głośników, aby stworzyć wrażenie prawdziwej atmosfery.

 

Znamy datę inauguracji La Liga. "Rząd dał zielone światło"

 

W sobotę w Czechach odbyło się tylko jedno spotkanie, natomiast na wtorek i środę zaplanowano całą 25. kolejkę sezonu zasadniczego. Prowadząca w tabeli 16-drużynowej ekstraklasy Slavia Praga, która o osiem punktów wyprzedza Viktorię Pilzno, zagra 26 maja na wyjeździe z FK Mlada Boleslav.

 

Niedawno poinformowano, że Slavia może już wrócić do treningów. Wcześniej w tym klubie potwierdzono jeden przypadek koronawirusa (nie ujawniono nazwiska), ale wyniki pozostałych badanych okazały się negatywne. W poniedziałek w klubie nastąpi kolejna seria testów i jeżeli nie wykażą innej zainfekowanej osoby, zespół będzie gotowy, by we wtorek wznowić rywalizację na boisku.

 

Ostatni przed przerwą mecz czeskiej ekstraklasy rozegrano 9 marca.

 

Jeżeli chodzi o sąsiednią Słowację, rozgrywki - jak zapowiedział w piątek tamtejszy Związek Klubów Ligowych - mają zostać wznowione 13 czerwca, w skróconym formacie.

 

W Polsce ekstraklasa wróci 29 maja, a na 26 i 27 maja zaplanowano dwa zaległe mecze ćwierćfinału Pucharu Polski.

 

Od poprzedniego weekendu gra niemiecka Bundesliga. W ogóle nie przerwano sezonu na Białorusi, natomiast dwa tygodnie temu zaczęto grać na Wyspach Owczych. 19 maja wznowiono rywalizację w Estonii, a teraz - tego dnia co w Czechach - również na Węgrzech i w Armenii. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze