Kolejny europejski kraj wznowił rozgrywki piłkarskie

Czeska Fortuna Liga wznowiła rozgrywki po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa

Zaległym meczem FK Teplice ze Slovanem Liberec (2:0) wznowiono w sobotę w Czechach rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy po przerwie spowodowanej koronawirusem. Na wtorek i środę zaplanowano całą 25. kolejkę.

Drużyny weszły na stadion w Teplicach oddzielnie, a graczom nie wolno było podawać rąk ani świętować goli we wspólnym gronie. Były też inne środki ostrożności, np. przed meczem dokonywano pomiaru temperatury uczestników zawodów.

Zgodnie z uzyskaną zgodą łącznie na stadionie mogło przebywać 150 osób, ale organizatorzy odtwarzali odgłosy prawdziwej publiczności z głośników, aby stworzyć wrażenie prawdziwej atmosfery.

Znamy datę inauguracji La Liga. "Rząd dał zielone światło"

W sobotę w Czechach odbyło się tylko jedno spotkanie, natomiast na wtorek i środę zaplanowano całą 25. kolejkę sezonu zasadniczego. Prowadząca w tabeli 16-drużynowej ekstraklasy Slavia Praga, która o osiem punktów wyprzedza Viktorię Pilzno, zagra 26 maja na wyjeździe z FK Mlada Boleslav.

Niedawno poinformowano, że Slavia może już wrócić do treningów. Wcześniej w tym klubie potwierdzono jeden przypadek koronawirusa (nie ujawniono nazwiska), ale wyniki pozostałych badanych okazały się negatywne. W poniedziałek w klubie nastąpi kolejna seria testów i jeżeli nie wykażą innej zainfekowanej osoby, zespół będzie gotowy, by we wtorek wznowić rywalizację na boisku.

Ostatni przed przerwą mecz czeskiej ekstraklasy rozegrano 9 marca.

Jeżeli chodzi o sąsiednią Słowację, rozgrywki - jak zapowiedział w piątek tamtejszy Związek Klubów Ligowych - mają zostać wznowione 13 czerwca, w skróconym formacie.

W Polsce ekstraklasa wróci 29 maja, a na 26 i 27 maja zaplanowano dwa zaległe mecze ćwierćfinału Pucharu Polski.

Od poprzedniego weekendu gra niemiecka Bundesliga. W ogóle nie przerwano sezonu na Białorusi, natomiast dwa tygodnie temu zaczęto grać na Wyspach Owczych. 19 maja wznowiono rywalizację w Estonii, a teraz - tego dnia co w Czechach - również na Węgrzech i w Armenii.