Szokujący raport. Mecz przyczynił się do 41 zgonów

Piłka nożna
Szokujący raport. Mecz przyczynił się do 41 zgonów
Fot. PAP
Mecz między Liverpoolem a Atletico miał się przyczynić do śmierci 41 osób.

Według ogłoszonego właśnie raportu National Health Service, mecz Ligi Mistrzów w którym Liverpool zagrał z Atletico Madryt przyczynił się do 41 zgonów z powodu zachorowania na COVID-19.

11 marca 2020 roku rozegrano ostatni mecz Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20. Liverpool przegrał z Atletico Madryt 2:3, ale nie wynik był sprawą najważniejszą. Okazało się, że zorganizowanie spotkania w okresie panującej już pandemii koronawirusa było jedną z najmniej rozsądnych decyzji UEFA w ostatnich latach.

 

Czy słusznie zakończono niższe ligi? "Związki umywają ręce"

 

Na trybuny Anfield weszło wówczas 54 tys. widzów, w tym ok. 3 tys. kibiców Atletico. Co ciekawe, tego samego dnia spotkanie PSG - Borussia Dortmund w Paryżu rozegrano przy pustych trybunach. Serwis Goal.com cytował wówczas wypowiedź Carlo Ancelottiego, który o tamtym spotkaniu rozmawiał z trenerem Juergenem Kloppem. "Usłyszałem od Kloppa w prywatnej rozmowie, że gra w tych warunkach była kryminałem. Uważam, że miał rację" - powiedział Ancelotti.

 

Okazuje się, że efekt tamtej decyzji jest tragiczny. Według ogłoszonego właśnie raportu angielskiej służby zdrowia National Health Service, wpuszczenie ludzi na trybuny podczas meczu Liverpoolu z Atletico Madryt przyczyniło się do 41 dodatkowych zgonów z powodu zachorowania na COVID-19.

 

 

Wielka Brytania to jeden z najbardziej poszkodowanych przez pandemię krajów. Do tej pory na COVID-19 zachorowało ponad 260 tys. Brytyjczyków.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie