Ryzyko kontuzji w Premier League wzrośnie! Który zespół jest najbardziej narażony?

Piłka nożna
Ryzyko kontuzji w Premier League wzrośnie! Który zespół jest najbardziej narażony?
fot. PAP
Piłkarze Manchesteru City będą najbardziej narażeni na urazy po powrocie Premier League.

Piłkarze Premier League niebawem powrócą na murawę. Badania przeprowadzone przez platformę Zone7 wykazują, że mogą być o 25 procent bardziej podatni na kontuzje. Jest to związane z bardzo intensywnym harmonogramem rozgrywek. Najbardziej narażeni będą podopieczni Pepa Guardioli.

Kibice z niecierpliwością wyczekują powrotu Premier League, który ma nastąpić już 20 czerwca. Badania przeprowadzone przez platformę sztucznej inteligencji Zone7, która współpracuje aż z 35 profesjonalnymi zespołami na całym świecie, wykazały jednak, że ponowne wyjście na murawę po tak długiej przerwie, może być niebezpieczne dla zdrowia zawodników. Wykazano, że rozegranie ośmiu meczów w ciągu 30 dni większa ryzyko kontuzji aż o 25 procent w porównaniu z rozegraniem czterech lub pięciu spotkań w tym samym czasie!

 

Największe ryzyko będzie spoczywać na barkach piłkarzy Manchesteru City, którzy zgodnie z harmonogramem mają rozegrać 13 meczów w 49 dni. Przed przerwaniem rozgrywek ekipa Pepa Guardioli miała bowiem o jeden mecz mniej, niż pozostałe drużyny Premier League. "The Citizens" nadal pozostają w grze o trofeum Ligi Mistrzów. W przypadku wznowienia europejskich pucharów intensywny już rozkład gier może poszerzyć się o kolejne mecze.

 

Kryzys w klubie Premier League. Będą zmiany?

 

Wydaje się, że osiem meczów w ciągu 30 dni jest normalnym zjawiskiem dla profesjonalnego piłkarza. Okazuje się jednak, że zaledwie 4 procent spośród zawodników jest poddawanych takim obciążeniom.

 

Niepokój o zdrowie piłkarzy wydaje się być uzasadniony chociażby przez pryzmat Bundesligi. Oficjalnie otrzymała ona zezwolenie na wznowienie gry 7 maja, czyli zaledwie dziewięć dni przed rozpoczęciem pierwszego spotkania. W sześciu meczach kontuzji doznało aż ośmiu graczy, co jest wynikiem znacznie powyżej normy.

 

Kolejne przypadki koronawirusa w Premier League

 

- Możliwe, że gracze stracili nawet 15% sprawności, którą muszą teraz odzyskać w bardzo krótkim czasie - powiedziała Flaminia Ronca, fizjolog Instytutu Sportu, Ćwiczeń i Zdrowia należącego do Uniwersytetu Londyńskiego, która współpracuje z zawodnikami Premier League. Zajmuje się ona oceną zagrożeń dla zdrowia, które mogą wystąpić po powrocie na boisko.

 

Zone7 zgromadziła ponad pięć milionów godzin wyników z różnych dyscyplin sportowych, w tym z 35 profesjonalnych drużyn piłkarskich. Dane te są wykorzystywane do oceny prawdopodobieństwa odniesienia kontuzji przez zawodnika w ciągu następnych siedmiu dni. Opracowywane są na podstawie obciążeń treningowych i meczowych, historii kontuzji zawodnika, testów sprawnościowych, a nawet wzorców snu.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie