Wiemy, kto będzie kierował grą Trefla Gdańsk!

Siatkówka
Wiemy, kto będzie kierował grą Trefla Gdańsk!
fot. Cyfrasport
Marcin Janusz i Łukasz Kozub zostają w Treflu Gdańsk.

W sezonie 2020/2021 za prowadzenie gry Trefla Gdańsk nadal będzie odpowiadać duet rozgrywających Marcin Janusz i Łukasz Kozub. Pierwszy z nich podpisał roczny kontrakt, natomiast Łukasz Kozub barw „gdańskich lwów” będzie bronić co najmniej przez trzy lata do końca sezonu 2022/2023.

Dla Janusza nadchodzący sezon będzie trzecim w barwach Trefla Gdańsk. Rozgrywający przeniósł się do Gdańska przed sezonem 2018/2019 z PGE Skry Bełchatów. Podczas dwóch sezonów wystąpił niemal we wszystkich ligowych meczach, a dwukrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Poza świetnym prowadzeniem gry „gdańskich lwów” zanotował także w ostatnich dwóch latach w sumie 29 asów serwisowych oraz 40 punktowych bloków. Swój rekord w liczbie bloków zapisał w lutym tego roku w meczu z MKS-em Będzin, zdobywając w ten sposób pięć punktów.

 

- Bardzo się cieszę, że Marcin zostaje w Gdańsku na kolejny rok. W minionym sezonie pokazał swoje wysokie umiejętności i był ważną postacią naszego zespołu. Uważam go też za jednego z najlepszych polskich zawodników na tej pozycji i myślę, że jest przyszłością polskiej reprezentacji – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

 

Z przedłużenia umowy cieszy się także sam zawodnik, który świetnie czuje się w Gdańsku. – Bardzo się cieszę, że spędzę już trzeci sezon w Treflu Gdańsk. W klubie wszystko jest zorganizowane na najwyższym poziomie i niczego mi tutaj nie brakuje. Dodatkowo Gdańsk jest pięknym miastem, w którym świetnie się mieszka, więc bardzo sobie cenię także możliwość korzystania ze wszelkich uroków naszego niezwykłego miasta-gospodarza – mówi Marcin Janusz.  

 

Lanza bliżej Asseco Resovii? Perugia potwierdziła jego odejście

 

Na pozycji rozgrywającego pozostaje także Łukasz Kozub, który do Trefla dołączył rok temu, przenosząc się do Gdańska z Asseco Resovii. W minionych rozgrywkach pełnił rolę zmiennika Marcina Janusza, wchodząc na boisko w 17 spotkaniach. W połowie grudnia doznał kontuzji kostki, która go wykluczyła z gry na kilka tygodni, jednak po intensywnej pracy indywidualnej powrócił na parkiet.

 

- Bardzo się cieszę, że Łukasz związał się z klubem trzyletnim kontraktem. Widzę w nim duży potencjał i uważam, że w tych nadchodzących sezonach pokaże pełnię swoich umiejętności. Jest to jeden z największych talentów młodego pokolenia, a Gdańsk to świetne miejsce do dalszego rozwoju – mówi trener Michał Winiarski.

 

Łukasz Kozub już rok temu dołączając do drużyny podkreślał, że ma nadzieję na poczynienie w Treflu progresu, stawiając jako przykład Damiana Schulza, który grał w Gdańsku przez cztery lata i niesamowicie się rozwinął. Teraz chce kontynuować tę drogę i jest o nią spokojny. – Cieszę się, że zostaję w Gdańsku. W minionych rozgrywkach przekonałem się, że klub stoi na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, dzięki czemu jestem spokojny o swój siatkarski rozwój – mówi Łukasz Kozub, który barw Trefla będzie bronił co najmniej do końca sezonu 2022/2023.

 

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze