Fury: Dostałem propozycję walki z Tysonem i zgodziłem się

Sporty walki
Fury: Dostałem propozycję walki z Tysonem i zgodziłem się
fot. PAP
Czy walka "dwóch Tysonów" jest w ogóle możliwa?

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC Tyson Fury w rozmowie z BT Sports zdradził, że dostał propozycję walki z Mike'iem Tysonem i zgodził się na taki pojedynek.

Choć jeden z najsłynniejszych pięściarzy na świecie Mike Tyson ma już 53 lata, to zapowiedział niedawno powrót na ring. Oczywiście nie będą to starcia na długim dystansie, a maksymalnie czterorundowe pojedynki charytatywne. Biorąc pod uwagę popularność "Bestii" z pewnością wzbudzą one duże zainteresowanie wśród kibiców sportów walki.

 

Okazało się, że propozycję walki z Mike'iem Tysonem otrzymał m.in. aktualny mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC Tyson Fury, który swoje imię otrzymał właśnie na cześć Mike'a Tysona.

 

- Pojawiła się szansa na moją walkę z Tysonem. Dostałem zapytanie, czy chciałbym zmierzyć się z nim w walce pokazowej. Odpowiedziałem: "Pewnie, że tak!" - wyjawił brytyjski pięściarz w rozmowie z BT Sports.

 

Sam jednak nie wierzy, że taki pojedynek faktycznie dojdzie do skutku. - Nie sądzę, żeby coś z tego wyszło - przyznaje.

 

W mediach głośno mówi się za to o ewentualnym starcie Mike'a Tysona z 57-letnim Evanderem Holyfieldem. - Obaj mają już swoje lata, ale kim ja jestem, żeby mówić, że ktoś nie jest do czegoś zdolny. Nie chciałbym zabijać czyichś marzeń. Jeśli obydwaj są zdrowi i nadają się do boksu, to pozwólmy im robić to, co chcą. To ich życie - ocenia Tyson Fury.

 

Czy ringowe wojny to już przeszłość? TOP5 walk, których przełożenia możemy żałować

 

Mike Tyson w zawodowym ringu stoczył 58 walk. Odniósł 50 zwycięstw, z czego 44 przez nokaut. Doznał 6 porażek, a 2 walki (m.in. z Andrzejem Gołotą w 2000 roku) zostały uznane za nieodbyte.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie