Pewna wygrana Wolfsburga. Pajor bez gola

Ewa Pajor tym razem zakończyła mecz bez gola

Po przerwie spowodowanej koronawirusem rozgrywki wznowiła piłkarska Bundesliga pań, co jest szczególnym wydarzeniem w futbolu kobiecym w Europie. Zdecydowany lider VfL Wolfsburg, z Ewą Pajor w składzie, pokonał 4:0 FC Koeln. Polka nie zdobyła jednak bramki.

Pauza w tych rozgrywkach trwała prawie trzy miesiące - poprzednie mecze ligowe kobiet rozegrano w Niemczech 1 marca.

"Właśnie tego potrzebujemy w czasie kryzysu. Powrót kobiecej ekstraklasy na boiska jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku pewnego rodzaju normalności w piłce nożnej, a także w społeczeństwie. W ten sposób Bundesliga kobiet odgrywa pionierską rolę w żeńskim futbolu międzynarodowym" - mówił niedawno prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Fritz Keller.

Hitowy transfer Kiedrzynek potwierdzony. Zagra z koleżanką z reprezentacji Polski

W piątek odbyły się dwa mecze 17. kolejki. W jednym z nich zdecydowany lider VfL Wolfsburg pokonał u siebie przedostatni w tabeli FC Koeln 4:0.

Bohaterką meczu okazała się liderka klasyfikacji strzeleckiej Bundesligi Dunka Pernille Mosegaard Harder, która zdobyła dwie bramki i łącznie ma już 24 gole.

Ewa Pajor nie powiększyła swojego dorobku, została zmieniona w 67. minucie. W poprzednich meczach tego sezonu Polka strzeliła łącznie 13 goli.

Od nowego sezonu zawodniczką Wolfsburga będzie również inna reprezentantka Polski - bramkarka i kapitan Katarzyna Kiedrzynek. Wcześniej przez siedem lat reprezentowała barwy Paris Saint-Germain.

VfL Wolfsburg prowadzi w tabeli z imponującym dorobkiem 49 punktów (16 zwycięstw i jeden remis). O jedenaście punktów wyprzedza zawodniczki Bayernu Monachium, które zagrają w sobotę z Hoffenheim.

W większości krajów Europy kobiece ligi piłkarskie nie zostaną już dokończone. W Polsce, jak poinformował niedawno PZPN, ostateczne decyzje odnośnie rozgrywek kobiet w sezonie 2019/20 zostaną podjęte do 2 czerwca.