PKO BP Ekstraklasa: Piast Gliwice - Wisła Kraków. Relacja i wynik na żywo

Sobota jest kolejnym dzień zmagań w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie. Tego dnia do gry wracają między innymi zawodnicy Piasta Gliwice i Wisły Kraków, którzy zmierzą się w bezpośrednim starciu. Czy której z drużyn uda się zgarnąć komplet punktów? Relacja i wynik na żywo meczu Piast - Wisła od godziny 17:30 na Polsatsport.pl.

W związku z pandemią koronawirusa, rozgrywki piłkarskie w Polsce w ostatnich tygodniach były zawieszone. W piątek zostały wznowione, a w pierwszych meczach po przerwie Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa podzieliły się punktami (1:1), natomiast Zagłębie Lubin wywiozło trzy punkty ze Szczecina, ogrywając Pogoń 3:0.

W sobotę w akcji zobaczymy zawodników Piasta i Wisły. W lepszych nastrojach granie w ekstraklasie zakończyli gospodarze sobotniego meczu, którzy na początku marca ograli na wyjeździe Legię Warszawa 2:1. Z kolei "Biała Gwiazda" w ostatnim spotkaniu przed przymusową przerwą zremisowała u siebie z Lechem Poznań 1:1.

W tabeli również lepiej wygląda sytuacja podopiecznych Waldemara Fornalika. Mistrzowie Polski zajmują trzecie miejsce, do liderującej Legii tracąc osiem punktów. Wisła w obecnym sezonie przeżywała potężny kryzys, ale pod wodzą nowego trenera Artura Skowronka wyszła z trudnej sytuacji i plasuje się obecnie na 13. lokacie, zachowując dość bezpieczną przewagę nad miejscami spadkowymi.

Ostatni mecz między tymi drużynami rozegrany został w Krakowie w październiku zeszłego roku. Piast triumfował wówczas 2:1, a dwoma trafieniami popisał się Piotr Parzyszek. Czy gliwiczanie również tym razem zdobędą trzy punkty?

Relacja i wynik na żywo meczu Piast - Wisła od godziny 17:30 na Polsatsport.pl.