Rekordzista PlusLigi negocjuje powrót do Polski!

Siatkówka
Rekordzista PlusLigi negocjuje powrót do Polski!
fot. PAP
Bartłomiej Kluth może wrócić do Polski.

Jak podają włoskie media, atakujący Bartłomiej Kluth negocjuje warunki kontraktu z BKS Visłą Bydgoszcz. 27-letni zawodnik jest rekordzistą PlusLigi - ponad trzy lata temu ustanowił rekord liczby zdobytych punktów w jednym meczu i do tej pory nikomu nie udało się powtórzyć tego wyczynu.

Kluth tak naprawdę karierę rozpoczął od...badmintona. Wywalczył nawet brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Swoją karierę przestawił jednak na inne tory, gdy w wieku 20 lat związał się z francuską drużyną siatkarską AL Caudry VB. Następnie trafił na testy do Lotosu Trefla, a później wypożyczany był z Gdańska do zespołów pierwszoligowych. Wreszcie związał się z beniaminkiem Espadonem Szczecin, w barwach którego grał dwa lata.


Zimą 2017 doszło do ustanowienia niesamowitego rekordu, który siatkarz dzierży do tej pory. W meczu przeciwko Lotosowi Trefl Gdańsk atakujący zdobył 40 punktów, uzyskując jednocześnie tytuł MVP spotkania.


- Nie pamiętam, bym wcześniej w swej karierze rozegrał podobne spotkanie - mówił wtedy Kluth.

 


Po rozstaniu ze Szczecinem, polski siatkarz wyjechał na rok do Izraela, gdzie wywalczył srebro w mistrzostwach krajowych, a ostatecznie związał się z włoską Weroną.

 

Z Serie A1 do Zawiercia! Magik rozegrania siatkarzem Aluron Virtu CMC


Jak sugerują włoskie media, polski zawodnik może jednak wrócić do Polski, gdzie miałby zagrać w barwach BKS Visły Bydgoszcz. W ostatnim sezonie klub zajął ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi, co oznacza że spadł do niższej klasy rozgrywkowej.

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie