UFC: Błachowicz - Reyes o tytuł mistrzowski?! Jones ogłosił zwakowanie pasa!

Sporty walki
UFC: Błachowicz - Reyes o tytuł mistrzowski?! Jones ogłosił zwakowanie pasa!
fot. Polsat Sport
UFC: Błachowicz - Reyes o tytuł mistrzowski?! Jones ogłosił zwakowanie pasa!

Konflikt na linii Jon Jones - Dana White trwa w najlepsze! Po ostatnich słowach sternika UFC, mistrz kategorii półciężkiej poinformował o zwakowaniu pasa kategorii półciężkiej.

Na razie informacja nie została potwierdzona przez amerykańską organizację. Mamy tylko krótki komentarz Jonesa na Twitterze, który zaproponował walkę Dominicka Reyesa z Janem Błachowiczem o pas mistrzowski.

- W tym momencie nie mam nic do wygrania, walcząc z nimi. Dajcie mi znać, czy chcecie ustawić mi jakiś dzień w 2021 rok na walkę z Izzym (Israelem Adesanyą, mistrzem wagi średniej - przyp.red.). Mam nadzieję, że chętniej za to zapłacicie - napisał.

Zobacz także. Gwiazdor UFC do Jonesa: „Człowieku, ludzie nie dostają więcej pieniędzy”

 

Nawiązał tym samym do ostatnich negocjacji, które zakończyły się fiaskiem. Jones chciał bowiem dużych pieniędzy - większych niż te, które dostaje za obrony pasa wagi półciężkiej - za superwalkę w kategorii ciężkiej z Francisem Ngannou. Jak sam relacjonował, organizacja spojrzała na to niezbyt przychylnie. To nie spodobało się Jonesowi, który skrytykował Danę White'a. 

 

Z kolei sternik UFC nie pozostał dłużny "Bonesowi". Stwierdził, że mistrz wagi półciężkiej nie chciał pięciu milionów dolarów, o czym się mówiło, tylko znacznie więcej. Jones natychmiast odpowiedział, określając White'a jako kłamcę. Zażądał też zwolnienia z UFC.

 

W niedzielny wieczór Jones zaatakował na Twitterze. Po zaproponowaniu walki Reyesa z Błachowiczem o pas wagi półciężkiej, został zapytany przez fana, czy to oznacza, że wakuje swój tytuł. Odpowiedział krótkim "tak". Wcześniej odpowiedział też na komentarz fana, zaznaczając, że za pojedynek w formule bokserskiej otrzyma więcej pieniędzy niż za trzy walki w MMA.

- "Bones" odszedł. Kiedy mnie zobaczycie, nazywajcie mnie po prostu "JJ" - napisał, a chwilę później dodał:

- Co do tytułu wagi półciężkiej. Veni, vidi, vici (Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem - przyp.red.).

Czekamy na oficjalne stanowisko UFC.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie