La Liga: Real Madryt dogra sezon w ośrodku treningowym

Piłka nożna
La Liga: Real Madryt dogra sezon w ośrodku treningowym
fot. PAP

Władze La Liga podały terminarz dwóch pierwszych kolejek hiszpańskiej ekstraklasy po przerwie związanej z pandemią. Potwierdzono też, że piłkarze Realu Madryt zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami klubu dokończą sezon na stadionie w ośrodku treningowym.

Już wcześniej podano, że pierwszym meczem po wznowieniu rywalizacji będzie zaplanowane na 11 czerwca derbowe spotkanie Sevilla - Betis. Dwa dni później prowadząca w tabeli po 27 kolejkach Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Realem Mallorca, a 14 czerwca będący wiceliderem Real Madryt podejmie Eibar. "Królewscy" w ramach następnej kolejki cztery dni później zagrają zaś u siebie z Valencią.

 

Stołeczna drużyna już pod koniec kwietnia wyraziła chęć, by wszystkie sześć pojedynków, które ma rozegrać w roli gospodarza, odbyły się na stadionie im. Alfredo di Stefano. Mogące pomieścić 6 tysięcy osób trybuny obiektu, który znajduje się na terenie ośrodka treningowego w Valdebebas, i tak pozostaną puste z uwagi na środki bezpieczeństwa związane z pandemią. Przenosiny związane są z kilkoma względami. Głównie chodzi o modernizację słynnego stadionu Realu - Santiago Bernabeu (może pomieścić 80 tys. kibiców), poza tym dochodzi zmniejszenie kosztów organizacji spotkań i minimalizacja ryzyka zakażenia się koronawirusem.

 

"Królewscy" nie są jedynym zespołem, który zmieni domowy obiekt na ten czas. Levante w roli gospodarza zagra na obiekcie w gminie La Nucia, który oddalony jest o ponad 150 km od Ciutat de Valencia, na którym normalnie podejmuje rywali ta drużyna. Teraz stadion ten także czeka modernizacja.

 

Zobacz też: Messi: To dla mnie ogromnie frustrujące i niesprawiedliwe.

 

Władze La Liga potwierdziły także wcześniejsze zapowiedzi dotyczące zakończenia sezonu. Ma to nastąpić 19 lipca. Spotkania mają się odbywać codziennie, a każdy zespół będzie miał minimum trzy doby przerwy między swoimi dwoma pojedynkami. Terminarz będzie aktualizowany w oparciu o prognozy pogody.

 

Prezes La Liga Javier Tebas zapowiedział też, że złożony zostanie również hołd ofiarom pandemii. Kibice będą zachęcani do nagrywania swoich owacji, a te materiały dźwiękowe będą odtwarzane na stadionach i podczas relacji telewizyjnych przez 20 minut w trakcie każdego meczu.

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze