Lazio jak Borussia? Na stadionie pojawią się "kartonowi" kibice

Piłka nożna
Lazio jak Borussia? Na stadionie pojawią się "kartonowi" kibice
fot. PAP
W trakcie spotkania Borussi Moenchengladbach z Bayerem Leverksuen na trybunach "zasiadło" 13 tysięcy kibiców z kartonu.

Lazio Rzym zaoferowało swoim kibicom umieszczenie kartonowych podobizn z fotografiami twarzy na trybunach Stadionu Olimpijskiego, gdy zostanie wznowiony sezon piłkarskiej ekstraklasy Włoch. Usługę można zamówić w oficjalnych sklepach stołecznego klubu. Podobną akcję wcześniej zorganizowały władze niemieckiej Borussii Moenchengladbach,

Zainteresowani nią fani będą musieli podpisać zgodę na publikację swojego wizerunku i przesłać zdjęcie, które zostanie naklejone na podobiznę. Jej zamówienie będzie kosztować 39,90 euro, a część dochodów trafi do włoskiego Czerwonego Krzyża na pomoc w walce z pandemią koronawirusa.

 

Iwanow: Królestwo za napastnika!

 

Serie A pauzuje od marca i ma zostać wznowiona 20 czerwca, ale przy pustych trybunach.

 

- W czwartek 4 czerwca rozpocznie się projekt Lazio dla kibiców nazwany "Nigdy nie będziesz sam" - w sporcie i w życiu - dla włoskiego Czerwonego Krzyża - napisano w klubowym komunikacie.

 

Wcześniej, z podobną inicjatywą wyszli działacze Borussi Moenchengladbach. 23 maja podczas domowego meczu z Bayerem Leverkusen na stadionie Borussia-Park umieścili trzynaście tysięcy kibiców z kartonu. Fan "Źrebaków" za swoją podobiznę musiał zapłacić 19 euro.

 

W 26 kolejkach Lazio zgromadziło 62 punkty i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Juventus Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny. "Stara Dama" ma 63 pkt.

PN, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie