Turniej finałowy Ligi Mistrzów w Monachium? "Całkiem możliwy scenariusz"

Piłka nożna
Turniej finałowy Ligi Mistrzów w Monachium? "Całkiem możliwy scenariusz"
fot. PAP
Monachijska Fußbbal Arena gościła finał Ligi Mistrzów w 2012 roku.

Europejski futbol powoli wstaje z kolan. Coraz więcej krajów wznawia rozgrywki na Starym Kontynencie. Prekurosorem w tym aspekcie byli Niemcy. Teraz nasi zachodni sąsiedzi mają pomysł na dokończenie turnieju Ligi Mistrzów. Ten miałby odbyć się na monachijskiej Fußball Arenie.

Cały piłkarski świat z zaciekawieniem patrzył na Niemców, którzy 16 maja 2020 roku wznowili rozgrywki Bundesligi. W ślad za nimi poszły inne kraje, w tym m.in. Polska. Niecałe trzy tygodnie później - nasi zachodni sąsiedzi postanowili skierować swoją uwagę na Ligę Mistrzów. Od pewnego czasu krążą wieści, że elitarny turniej miałby zostać dokończony w sierpniu. Wiele jednak zależy od pandemiii koronawirusa, która z dnia na dzień zdaje się wygasać. Gdyby taka tendecja się utrzymała, UEFA będzie chciała zorganizować turniej finałowy Ligi Mistrzów.

 

Dwóch bramkarzy pożegna się z Bayernem? Jednym z nich interesuje się Schalke

 

Mało prawdopodobne jest, aby takowy odbył się - jak pierwotnie planowano - na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka w Stambule. Jak donosi niemiecki dziennik "TZ", jego miejsce może zająć monachijska "Fußball Arena", która gotowa jest na przyjęcie najlepszych drużyn z Europy. Oficjalnie Bawarczycy nie wystosowali w tej sprawie prośby do UEFA, ale jak można było przeczytać - wiele czynników przemawia za "kandydatutą" obiektu ze stolicy Bawarii. Według niemieckich dziennikarzy, kalendarz imprez na stadionie Bayernu jest pusty, a murawa odpowiednio przygotowana. Te aspekty miałyby skłonić włodarzy UEFA do organizacji turnieju w tymże miejscu.

 

Co ciekawe, miastem-gospodarzem może zostać również Frankfurt. Takie doniesienia z kolei zaserwował "Bild". Jeśli wierzyć niemieckiemu dziennikowi - za takim rozwiązaniem jest prezdydent Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Fritz Keller. Ponadto swoje aspiracje do organizacji rozgrywek Ligi Mistrzów mieli zgłosić Rosjanie oraz Portugalczycy.

 

Do tej pory monachijski obiekt był świadkiem jednego finału Champions League. W 2012 roku Chelsea pokonała Bayern Monachium po serii rzutów karnych. Przed rokiem UEFA ogłosiła, że Fußball Arena będzie gościła dwa najlepsze zespoły Ligi Mistrzów także w 2022 roku.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie