Hitowy transfer! Najlepszy siatkarz ostatnich ME trafi z Włoch do Chin

Siatkówka
Hitowy transfer! Najlepszy siatkarz ostatnich ME trafi z Włoch do Chin
fot. Cyfrasport
Uros Kovacević i Aleksandar Atanasijević w finale ME 2019.

Najlepszy siatkarz (MVP) i najlepszy przyjmujący mistrzostw Europy 2019 Uros Kovacević odchodzi z Trentino Volley i w przyszłym sezonie zagra w lidze chińskiej. 27-letni przyjmujący potwierdził swój transfer w rozmowie z serbskimi mediami, ale nie chciał zdradzić nazwy klubu.

– Podczas tylu lat gry w Europie przeszedłem prawie wszystko. Miałem takie pragnienie, by pewnego dnia spróbować swych sił na kontynencie azjatyckim. Tak, to bez wątpienia będą Chiny, ale dopóki nie złożę podpisu, nie ujawnię szczegółów ani nazwy klubu. Taka jest umowa – powiedział Kovacević w rozmowie z portalem zurnal.rs.

 

Uros Kovacević przez lata występował na parkietach włoskiej Serie A1. Reprezentował barwy Modena Volley (2013–15), Blu Volley Werona (2015–17) oraz Trentino Volley (2017–20). Z Modeną wywalczył wicemistrzostwo Italii oraz krajowy puchar (2015). Z Trentino zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata (2018) oraz Puchar CEV (2019).

 

Siatkarski gwiazdor zakażony koronawirusem

 

Od 2011 roku występuje w reprezentacji Serbii, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Europy (2011, 2019), ma też na koncie brąz tej imprezy (2017). Triumfował również w Lidze Światowej (2016). Podczas ME 2019 Kovacević został wybrany najlepszym zawodnikiem (MVP) całego turnieju.

 

 

Obecnie przebywa w Belgradzie na zgrupowaniu drużyny narodowej.

 

– Atmosfera jest świetna, jesteśmy chętni do pracy. Spotkaliśmy się pięć dni temu i wszyscy są bez formy. Trzeba przyznać, że nie trenujemy we właściwym tempie. Są nowi zawodnicy, kadra B i wspaniale jest być z nimi wszystkimi – przyznał Kovacević.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze