Rusek już nie ma tajemnicy. Wiemy, jakie podjął wyzwanie

Siatkówka
Rusek już nie ma tajemnicy. Wiemy, jakie podjął wyzwanie
fot. Cyfrasport
Nowego wyzwania Pawła Ruska długo w tajemnicy nie utrzymano

Po dziewiętnastu latach gry w siatkówkę Paweł Rusek postanowił zakończyć sportową karierę. Libero, który reprezentował barwy kilku polskich klubów, a przez wiele sezonów był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla, o swojej decyzji poinformował w niedzielę. Tajemniczo mówił też o nowym wyzwaniu, którego się podejmie. Teraz już wiemy, że Rusek wraca do Lubina.

– Pragnę podziękować wszystkim trenerom, działaczom, pracownikom klubu oraz kolegom z drużyny. Za to, że mogłem brać udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Jastrzębski Węgiel będzie zawsze w moim sercu. Dlaczego taka moja decyzja? Pojawiła się pewna fajna opcja, o której z czasem kibice się dowiedzą. W związku z tym zadecydowałem, że to już czas, by skończyć granie. 37 lat "na karku". Nie jest to łatwa decyzja, ale trzeba podjąć nowe wyzwanie. Będzie to coś nowego w moim życiu. Coś o czym zawsze też marzyłem. Miejmy nadzieję, że to wszystko "wypali" i że zobaczymy się w przyszłości – stwierdził tajemniczo Rusek.

 

Były atakujący ZAKSY po raz kolejny zmienił klub

 

Szczegółów dotyczących przyszłości nie chciał zdradzić, kibice mieli je poznać w najbliższych dniach, jednak w poniedziałkowy poranek zdradził je klub Cuprum Lubin, w którym zawodnik spędził trzy sezony. 

 

- Tego sportowca lubińskim sympatykom siatkówki przedstawiać nie trzeba! Rozegrał 16 sezonów w PlusLidze, a 3 z nich spędził w barwach Cuprum Lubin. Teraz, po 19 latach postanowił zakończyć karierę zawodnika, by podjąć nowe wyzwanie właśnie w Lubinie. Z radością informujemy, że w nadchodzącym sezonie funkcję II trenera "Miedziowej" drużyny obejmuje Paweł Rusek! Bardzo się cieszymy, że Jego nowa droga zawodowa ma swój początek w Lubinie - napisano w komunikacie.

 

 

Rusek najwięcej sezonów spędził w Jastrzębskim Węglu, którego siatkarzem był w latach 2004–12 oraz 2018–20. Z tym klubem odnosił największe sukcesy. Zdobył trzy srebrne (2006, 2007, 2010) i brązowy medal mistrzostw Polski (2009), Puchar Polski (2010), klubowe wicemistrzostwo świata (2011), srebrny medal w Pucharze Challenge (2009). Został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju finałowego Pucharu Challenge w Izmirze oraz najlepszego broniącego Pucharu Polski w Bydgoszczy.

 

Kolejny mistrz Europy siatkarzem Stali Nysa!

 

Poza Jastrzębskim Węglem Rusek grał też w RMKS Rybnik, Górniku Radlin, Treflu Gdańsk, Cuprum Lubin oraz Asseco Resovii. W PlusLidze rozegrał 427 spotkań, a spędził w niej 16 sezonów!

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze