Matura nie przeszkodziła w podpisaniu umowy. Nowa siatkarka w BKS

Siatkówka
Matura nie przeszkodziła w podpisaniu umowy. Nowa siatkarka w BKS
fot. Materiały prasowe
Szlagowska to jedna z siatkarek, które na MŚ juniorek wywalczyły 5. miejsce

W Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku polskie siatkarki właśnie zdają maturę. Wśród nich jest Weronika Szlagowska, która w dniu egzaminu z matematyki podpisała umowę z drużyną BKS Bielsko-Biała. - Nie mogę się doczekać powrotu na boisko - przyznała niespełna 19-letnia przyjmująca, która w lipcu 2019 roku z reprezentacją Polski juniorek na Mistrzostwach Świata w Meksyku zajęła 5. miejsce. (wideo: PLS)

Szlagowska ma niespełna 19 lat i 188 cm wzrostu. W przygodzie ze sportem próbowała już lekkiej atletyki, a nawet piłki nożnej. W 2015 roku została zaproszona na trening siatkówki i był to strzał dziesiątkę. Jej pierwszym siatkarskim klubem był UKS Libero Starogard Gdański. Następnie została powołana do kadry województwa, a także na Turniej Nadziei Olimpijskich, po którym została zaproszona na konsultacje do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Tam spędziła 4 lata. Przez 3 lata reprezentowała również KS Pałac Bydgoszcz w rozgrywkach młodzieżowych.

 

Fedusio: Mam nadzieję, że trener Nawrocki będzie brał mnie pod uwagę

 

Poprzedni sezon był dla Szlagowskiej ostatnim w barwach SMS PZPS Szczyrk. Zagrała w nim w 22 meczach zdobywając 164 punkty (123 atakiem, 28 blokiem i 13 zagrywką). Może pochwalić się również sukcesami reprezentacyjnymi, szczególnie piątym miejscem na MŚ juniorek.

 

Z wtorkowego transferu zadowolony jest Bartłomiej Piekarczyk, trener BKS Bielsko-Biała.

 

- Weronika ma bardzo dobre warunki fizyczne i jak na swój wiek dysponuje już świetną techniką, którą nabyła w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Osobiście wiążę z nią duże nadzieje i będę robił wszystko, żeby rozwinęła się jako siatkarka w nadchodzących sezonach - powiedział szkoleniowiec.

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie