Amerykanin w Suwałkach. Ślepsk Malow przedłużył umowę

Siatkówka
Amerykanin w Suwałkach. Ślepsk Malow przedłużył umowę
fot. materiały prasowe
Joshua Tuaniga z nowym, dwuletnim kontraktem

23-letni rozgrywający Joshua Tuaniga wciąż będzie siatkarzem MKS Ślepsk Malow Suwałki. Amerykanin, który obecnie jest w swojej ojczyźnie, zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu, który będzie ważny przez dwa kolejne sezony.

Tuaniga trafił do Suwałk z Long Beach State University w Stanach Zjednoczonych. Jego największymi atutami są kreatywność i przegląd pola. We wcześniejszym, uniwersyteckim etapie kariery, zdobył nagrodę AVCA (Amerykańskie Stowarzyszenie Trenerów Siatkówki), która jest uhonorowaniem dokonań w rozgrywkach uniwersyteckich i pewnego rodzaju „namaszczeniem” na siatkarza światowego poziomu.

 

Amerykański rozgrywający Ślepska Malow: Wciąż dmuchamy na zimne

 

W debiutanckim sezonie w PlusLidze przebojowy zawodnik dał się poznać z bardzo dobrej strony i szybko zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. Tuaniga wywalczył miejsce w wyjściowej szóstce "Biało-Niebieskich" i w krótkim czasie stał się pewnym punktem zespołu. Zagrał w 23 meczach, zdobywając w nich 47 punktów. Osiem z nich blokiem, a aż 10 po asach serwisowych. 

 

 

Mierzący 191 cm (w wyskoku do ataku dysponuje zasięgiem 320 cm) reprezentant Stanów Zjednoczonych będzie rywalizował o miejsce w składzie z Kacprem Gonciarzem.

 

Tuaniga jest dziewiątym siatkarzem, który przedłużył umowę z suwalskim klubem. Zrobili to także Bartłomiej Bołądź, Paweł Filipowicz, Łukasz Rudzewicz, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Patryk Szwaradzki, Jakub Rohnka i Kacper Gonciarz. Odeszli Wojciech Siek, Adrian Stańczak oraz Nicolas Szerszeń, który po wypożyczeniu wrócił do Resovii.

 

Nowymi graczami ekipy trenera Kowala są Mateusz Czunkiewicz, Marcin Waliński i Mateusz Sacharewicz.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Gala siatkarska - Gawełki 2022

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie