Młody talent dołączył do Jastrzębskiego Węgla

Siatkówka
Młody talent dołączył do Jastrzębskiego Węgla
fot. Cyfrasport

Mierzący 210 cm absolwent klubowej Akademii Talentów 19-letni środkowy Patryk Cichosz-Dzyga został siatkarzem występującego w ekstraklasie Jastrzębskiego Węgla. Zaczynał treningi w „szkole” mając 12 lat i 193 cm wzrostu, teraz podpisał trzyletni seniorski kontrakt.

- Wiadomo, że jeśli jest się w akademii i ma się możliwość podpatrywania jednej z najlepszych drużyn w Europie, to największym marzeniem jest móc zasilić w przyszłości tę drużynę, trenować z jednymi z najlepszych zawodników na świecie i rywalizować na boisku z topowymi zespołami. Bez wątpienia jest to ogromne wydarzenie dla zawodnika w tak młodym wieku jak ja. Dlatego jest to dla mnie największe wyróżnienie, jakie mogłem otrzymać – stwierdził urodzony 5 stycznia 2001 r. w Słubicach zawodnik, cytowany w klubowym komunikacie.

 

 

Środkowy zdobył już dwa mistrzostwa Polski młodzików oraz brązowe medale MP kadetów i juniorów. Grał w młodzieżowych reprezentacjach kraju do lat 17, 18 i 19.

 

W minionym sezonie był zapraszany na treningi pierwszej drużyny Jastrzębskiego Węgla. - Spędził z nami trochę czasu w poprzednim okresie przygotowawczym i pokazał, że drzemie w nim potencjał. Z pewnością jest graczem, który chce dać z siebie maksimum i zrobić wszystko, by pomóc sobie w dalszym podnoszeniu umiejętności. To naprawdę będzie świetny rok dla jego rozwoju i dla nauki, którą będzie mógł pobierać od doświadczonych zawodników, jakich mamy w zespole – ocenił zawodnika Luke Reynolds, wcześniej odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zespołu, a od czerwca – pierwszy trener drużyny.

 

Delikatne przyjęcie w Nysie. "Nie pomoże Komendinho z Brazylii"

 

Jastrzębianie w minionym sezonie PlusLigi – zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa – zajęli czwarte miejsce. Wygrali też grupę Ligi Mistrzów, jednak do ćwierćfinałów z włoskim Itasem Trentino już nie doszło. Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) zadecydowała później zakończyć rozgrywki pucharowe edycji 2019/20.

 

Półroczny kontrakt serbskiego trenera Slobodana Kovaca wygasł, zastąpił go 35-letni asystent, Australijczyk Reynolds. - Akademia Talentów jest dla klubu i dla naszego partnera strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej bardzo ważnym przedsięwzięciem. Przeskok z akademii do drużyny seniorskiej często bywa trudny, ale wierzę w to, że Patryk odnajdzie się w pierwszym zespole i będzie stale podnosił swoje umiejętności – dodał prezes klubu Adam Gorol.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie