Stencel: Po takiej przerwie każdy kontakt z piłką sprawia radość

Siatkówka
Stencel: Po takiej przerwie każdy kontakt z piłką sprawia radość
Fot. Cyfrasport
Siatkarki reprezentacji Polski trenują w Szczyrku.

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet trenuje na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Zanim jednak zawodniczki wejdą w treningi szóstkowe, muszą przejść stopniowe wdrożenie. - Jak się robi dziesiątą minutę tego samego zadania, to głowa zaczyna myśleć o czymś innym. Jednak po tak długiej przerwie każda z nas cieszy się na sam kontakt z piłką - stwierdziła środkowa reprezentacji Polski Anna Stencel.

Siatkarki mają za sobą ponad tydzień zgrupowania. Ten czas przepracowały głównie na siłowni i na hali, wykonując wiele odbić na dokładność, powtórzeń dograń, ćwiczeń technicznych i niewiele form przypominających prawdziwą siatkówkę.

 

- Zaczęłyśmy bardzo spokojnie, stonowanie. Wygląda to bardzo podobnie do początków przygotowań w klubie. Ćwiczenia techniczne, zadania na dziesiątki odbić, na dokładność. Jest mi to dobrze znane - stwierdziła środkowa.

 

Zobacz też: Poznaliśmy terminy spotkań reprezentacji siatkarek! Transmisje w Polsacie Sport

 

Czy taka forma zajęć nie nudzi się siatkarkom?

 

- Jak się robi dziesiątą minutę danego zadania, to głowa zaczyna myśleć o czymś innym. Jednak po tak długiej przerwie każda z nas cieszy się na sam kontakt z piłką. W innych okolicznościach byłoby to monotonne, ale po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusem, myślę, że każde odbicie sprawia przyjemność - zakończyła Stencel.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

NP, Polsat Sport, Polska Siatkówka
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie