Fortuna 1 Liga: Komornicki nie jest już trenerem GKS Tychy

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Komornicki nie jest już trenerem GKS Tychy
fot. Cyfrasport

Ryszard Komornicki zrezygnował z funkcji trenera piłkarzy pierwszoligowego GKS Tychy. Pozostał dyrektorem sportowym. Oba stanowiska łączył od początku marca. Poprowadził zespół w czterech meczach, żadnego nie wygrał.

Do czwartkowego wyjazdowego meczu ligowego z Wigrami Suwałki drużynę przygotują asystenci Komornickiego Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak.

 

Sensacja w Opolu! Piłkarze Warty ugrzęźli w Odrze

 

Komornicki został szkoleniowcem tyszan na początku marca. Zastąpił innego byłego reprezentanta Polski Ryszarda Tarasiewicza, który rozstał się z klubem po wyjazdowej porażce ligowej z Chrobrym Głogów 1:5. Tarasiewicz prowadził GKS od 10 października 2017. Komornicki w lipcu 2019 został dyrektorem sportowym klubu. 10 marca, jako nowy trener, zadebiutował w ćwierćfinale Pucharu Polski, który jego zespół u siebie przegrał po dogrywce z Cracovią 1:2. Potem rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa.

 

 

W lidze pod kierunkiem Komornickiego tyszanie u siebie zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1:1, przegrali z Chojniczanką Chojnice 1:2 i Stalą Mielec 2:4. Zajmują 13 miejsce w tabeli.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie