Po dwóch tygodniach zgrupowania siatkarki mogą opuścić COS. Co zrobi Centka?

Siatkówka
Po dwóch tygodniach zgrupowania siatkarki mogą opuścić COS. Co zrobi Centka?
Fot. PAP
Po ponad dwóch tygodniach zgrupowania siatkarki mogą opuścić COS.

Siatkarki reprezentacji Polski mają za sobą półmetek zgrupowania w Szczyrku. Wśród nich jest Weronika Centka. Zawodniczka Energa MKS Kalisz podsumowała pierwszą część pobytu w Centralnym Ośrodku Sportu. - Oceniam ją bardzo dobrze. Weszłyśmy w trening spokojnie. Tak by nikomu nic się nie stało. Sztab szkoleniowy bardzo fajnie wymyślił i zaprogramował wszystkie treningi. Teraz zaczniemy pracę w szóstkach, więc nie mogę się jej doczekać.

Przez pierwszą część zgrupowania siatkarki dużo czasu spędzały na siłowni. Na hali pracowały przede wszystkim nad techniką indywidualną, dograniami czy wystawą.

 

- Weszłyśmy w trening spokojnie. Tak, by nikomu nic się nie stało. Sztab szkoleniowy bardzo fajnie wymyślił i zaprogramował wszystkie treningi. Teraz zaczniemy pracę w szóstkach, więc nie mogę się jej doczekać.

 

Początkowo trener Jacek Nawrocki ze swoim sztabem skupiali się na powolnym wprowadzeniu zawodniczek w trening. Teraz przyszedł czas na zwiększenie obciążeń i dopracowywanie fragmentów gry.

 

Zobacz też: Siatkarki na zgrupowaniu. "Część z nich może stanowić trzon reprezentacji w kolejnym sezonie"

 

- Jestem naprawdę ciekawa, co nas czeka na treningach. Nie mam żadnych obaw. Spędziłyśmy ponad dwa miesiące bez siatkówki, dlatego zżera mnie myśl, jaki jest plan na pracę w szóstkach. Nie mogę się doczekać, jak zaczniemy skakać.

 

Kadrowiczki spotkały się w Szczyrku czwartego czerwca. Od tego czasu nie mogły opuścić Ośrodka Sportu. Po blisko dwóch tygodniach przyszedł moment na trochę wolności i nadrobienie zaległości.

 

- Miejsce mam jedno i ukochane. Obdarzone dużym sentymentem z czasów mojej nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Jest to moja ulubiona kawiarnia. Mam też wielką listę produktów, na których zakup czekałam ponad dwa tygodnie.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze