FEN 28: Pudzianowski podał przyczynę porażki

Sporty walki
FEN 28: Pudzianowski podał przyczynę porażki
fot. Polsat Sport
Na sobotniej gali FEN Bartosz Szeliga (1-0, KO) pokonał Pudzianowskiego przez nokaut techniczny.

Kilka dni po porażce na FEN 28 Krystian Pudzianowski (1-1, 1 KO) zabrał głos. Młodszy „Pudzian” podziękował za wsparcie i przyznał, że wyjście do trzeciej rundy uniemożliwiła mu kontuzja kolana. – „Taki jest sport, przepraszam wszystkich, których zawiodłem” – napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na sobotniej gali FEN Piotr Szeliga (1-0, KO) pokonał Pudzianowskiego przez nokaut techniczny. Narożnik „Pudziana” zgłosił, że zawodnik nie wyjdzie na trzecią rundę, przez co arbiter zakończył pojedynek. Starcie było bardzo zacięte i obaj panowie byli wycieńczeni trudami walki. Pierwotnie wydawało się, że to właśnie problemy kondycyjne zadecydowały o porażce 39-letniego zawodnika, jednak kilka dni później poznaliśmy nowe przyczyny porażki.

ZOBACZ: FEN 28: Dramatyczne sceny po walce! Tak wyglądali Pudzianowski i Szeliga (WIDEO)

Na swoim Instagramie Pudzianowski opublikował wpis, w którym dziękuje kibicom za wsparcie. Przyznał także, że odnowiła mu się kontuzja więzadła w kolanie, co nie umożliwiło dalszą walkę. Zawodnik zapowiedział również powrót do klatki, gdy wyleczy uraz.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

No to teraz już na zimno po walce i na chłodno ✌️Na samym początku chciałbym wszystkim podziękować tym co mi kibicowali i trzymali za mnie kciuki .Taki jest sport, przepraszam tych co zawiodłem ale strzeliło wiązadło gdzie odnowiła sie kontuzja kolana i nie mogłem dalej kontynuować walki ,chociaż chciałem walczyć trener @anzor_azhiev66 podjął decyzje ze zdrowie jest najważniejsze i poddał walkę .Tą walkę przegrałem ze sobą i z kontuzja .Biorę to na klatę i wrócę silniejszy .Gratulacje dla Piotrka za walkę, teraz trzeba wyleczyć kontuzje i wrócić do treningów . Dziękuje federacji @fightexclusivenight za to że mogłem być częścią tej gali i na niej walczyć pozdrawiam wszystkich 👊 .@pudzianowski_krystian @pudzian_band @my_stonee #pudzianband #gym #fit #disco #dance #polska #man #instaphoto #instagram #smile #love #family

Post udostępniony przez Krystian Pudzianowski (@pudzianowski_krystian)„No to teraz już na zimno po walce i na chłodno. Na samym początku chciałbym podziękować tym, co mi kibicowali i trzymali kciuki. Taki jest sport, przepraszam tych, co zawiodłem. Strzeliło więzadło i odnowiła mi się kontuzja kolana, dlatego nie mogłem kontynuować walki” – dodał.


„Pudzian” pogratulował również Szelidze i pochwalił swój narożnik, który zadecydował nie ryzykować zdrowia zawodnika.

„Trener Anzor Azhiev podjął decyzję, że zdrowie jest najważniejsze i poddał walkę. Przegrałem pojedynek ze sobą i kontuzję na klatę i wrócę silniejszy. Gratulacje dla Piotra za walkę, teraz trzeba wyleczyć kontuzje i wrócić do treningów” – dodał.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie