Fortuna 1 Liga: Druga z rzędu porażka wicelidera. Kuriozalny błąd Lisa!

Dla Patrika Misaka gol przeciwko Warcie Poznań był pierwszym w obecnych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Warta Poznań przegrała 1:3 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza w 26. kolejce Fortuna 1 Ligi. Fatalnie przy ostatniej bramce dla "Słoni" zachował się bramkarz poznaniaków Adrian Lis. To druga z rzędu porażka "Zielonych" w rozgrywkach.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni przed odbiornikami musieli czekać kwadrans. Piłkarzy z Niecieczy na prowadzenie wyprowadził słowacki napastnik Patrik Misak. Była to jego premierowa bramka w obecnych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Fortuna 1 Liga: Cztery gole w Sosnowcu. Piasecki bohaterem meczu!

Po 30. minutach gry sędzia podyktował rzut karny po faulu Florina Purece’a na Łukaszu Trałce. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Mateusz Kupczak. Nic do powodzenia nie miał golkiper Bruk-Betu Termaliki Łukasz Budziłek. Gdy wydawało się, że ekipy zejdą na przerwę przy stanie 1:1 – gola do szatni dla "Słoników" strzelił Purece. Tym samym zrewanżował się za przewinienie we własnym polu karnym.

Po zmianie stron niewielką przewagę mieli piłkarze z Poznania, jednak ich próby nie przyniosły pożądanego efektu. Kuriozalnego gola po kontrze w ostatniej minucie meczu zdobyła natomiast Termalica. Przy strzale Vladislavsa Gutkovskisa fatalnie zachował się golkiper Warty -Lis, który nie złapał toczącej się do bramki piłki. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną ekipy z Małopolski 3:1.

Warta mimo porażki nadal zajmuje fotel wicelidera Fortuna 1 Ligi. Ich środowi rywale awansowali natomiast na siódme miejsce w tabeli.

Warta Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (1:2)
Bramki: Mateusz Kupczak 30' - Patrik Misak 14', Florin Purece 45', Vladislavs Gutkovskis 90'+5

Warta Poznań: Adrian Lis - Patryk Stępiński, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Jakub Apolinarski (74' Serhij Napołow), Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Robert Janicki (67' Adrian Laskowski), Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch (77' Łukasz Spławski)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek - Mateusz Grzybek, Przemysław Szarek, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski - Roman Gergel, Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło, Florin Purece (90' Jonathan de Amo), Patrik Mišák (77' Martin Mikovič) - Matej Jelić (60' Vladislavs Gutkovskis).

Żółte kartki: Kupczak, Ławinczak - Szarek, Gutkovskis, Misak, Jovanovic

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)