PŚ w rajdach terenowych: Sonik zdecydował się na start

Moto
PŚ w rajdach terenowych: Sonik zdecydował się na start
Fot. PAP

Jeden z najlepszych na świecie specjalistów od jazdy quadem, Rafał Sonik wystartuje w trzech rundach Puchara Świata FIM w rajdach terenowych o ile dojdą one do skutku. Jak powiedział krakowianin, rywalizacja w nich będzie dobrym sprawdzianem przed Rajdem Dakar.

- Jeśli odbędą się zaplanowane na jesień trzy rajdy, to oczywiście podniesiemy również i tę rękawicę. Rajdy w Kazachstanie, Maroku i Emiratach Arabskich byłyby najlepszym dakarowym testem, co nie oznacza, że potraktowalibyśmy je lekko. Mam kolejne trofeum do zdobycia, by ich liczba stała się dwucyfrowa - powiedział w środę zawodnik, który sześć razy zdobył PŚ FIM w rajdach terenowych (w tym w 2019 roku) oraz trzy razy PŚ weteranów w rajdach terenowych.

 

Rajd Dakar: W 2021 roku znowu tylko w Arabii Saudyjskiej

 

Na 14-20 września przeniesiono inaugurujący sezon Rajd Kazachstanu, który w pierwotnej wersji kalendarza był zaplanowany w dniach 24-29 maja. Drugą rundą będzie Rajd Maroka w terminie 9-14 października, a trzecią, ostatnią w sezonie Abu Dhabi Desert Challenge (20-26 listopada).

 

Sonik z końcem maja rozpoczął przygotowania do sezonu, w tym Rajdu Dakar w 2021 r. Obecnie treningi na Pustyni Błędowskiej odbywa dwa razy w tygodniu.

MB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie