Bednaruk: Włodarczyk chciał wyjechać do Włoch niezależnie od klubu

Siatkówka
Bednaruk: Włodarczyk chciał wyjechać do Włoch niezależnie od klubu
fot. Cyfrasport
Wojciech Włodarczyk przenosi się do Kioene Padwa. Włoski kierunek był wymarzonym dla tego gracza.

Wojciech Włodarczyk w nadchodzącym sezonie będzie występował w barwach Kioene Padwa. Zaprzyjaźniony z zawodnikiem trener Jakub Bednaruk zdradził, że siatkarz marzył o wyjeździe do Italii. - Wojtek bardzo chciał wrócić do Włoch, bez względu na klub. Razem z żoną dobrze się tam czuli i chcieli tam mieszkać - powiedział.

Włodarczyk pierwszą przygodę z ligą włoską zanotował w sezonie 2018/2019. Był związany z Castellaną Grotte. Mimo, że jego zespół spadł z rozgrywek, sam siatkarz zaprezentował się bardzo dobrze i liczył na to, że uda mu się pozostać w Serie A1. Ostatecznie do tego nie doszło i "Włodi" przeniósł się do Radomia.

 

- W Castellanie miał bardzo dobry sezon. Był tam ceniony, ale nie przełożyło się to na oferty. Nawet jeżeli grasz w słabszym klubie, który spada z ligi, ale prezentujesz się równo i jesteś zdrowy, to ta Padwa czy Monza powinna się pojawić - powiedział Bednaruk.

 

Po roku Włodarczyk powraca na parkiety ligi włoskiej. Według tamtejszych mediów ma być zawodnikiem wyjściowej szóstki zespołu z Padwy.

 

Reprezentant Francji i były kolega Kurka przyjmującym Jastrzębskiego Węgla

 

- Rozmawiałem z nim kilka razy, trochę się kumplujemy. On bardzo chciał wrócić do Włoch, bez względu na klub. Razem z żoną dobrze się tam czuli i chcieli tam mieszkać. Nie wypaliło im w tamtym roku, pojawiła się oferta z Radomia. Padwa to idealne miejsce do grania - ocenił Bendaruk.

 

W nadchodzącym sezonie skład Kioene będzie wyglądał naprawdę solidnie. Za rozegranie będzie odpowiadał przenoszący się z Asseco Resovii Rzeszów Kawika Shoji.

 

- Każdy, kto liznął nieco siatkówkę, ma pewne obawy co do Shojiego, ale facet gra w topowych klubach i jest przy kadrze od wielu lat, więc coś sobą reprezentuje - skomentował szkoleniowiec MKS Będzin.

 

Trzecim, który notował występy w PlusLidze w poprzednim sezonie, a teraz przeniesie się do Padwy jest Toncek Stern. Bednaruk zdradził, że Stern był obiektem zainteresowania jednego z polskich klubów.

 

- Sterna bardzo chciał jeden klub z Polski, ale wydaje mi się, że on sam chciał iść do Włoch. Nie sądzę, żeby Padwa oferowała kontrakty na poziomie 150-200 tysięcy euro. Jest to raczej 100-120 tysięcy - zakończył Bednaruk.

 

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze